Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž 9. Malostranských setkávání: Malá Strana grafická – díl 1 (o litografické dílně v Říční)

Do 22.12.2015 bude v Hradčanské galerii Josefa Kalouska, Hradčanské náměstí 12, Praha 1, přístupná menší ale zajímavá skupinová výstava 9. Malostranských setkávání: Malá Strana grafická – díl 1 (o litografické dílně v Říční).

9. ročník Malostranských setkávání je věnován tentokráte grafice a zvláště výročí Litografické dílny v Říční ulici. Představujeme obor litografie v pracích našich významných autorů , jako jsou Tomáš Bím, Michael Rittstein, Aleš Lamr, Jiří Slíva, František Hodonský, rodina Boudů v čele s nedávno zesnulým Jiřím Boudou, atd. V jejich pracích se zrcadlí mnohostrannost litografické techniky, v různém provedení , variabilita autorského přístupu k tomuto fenoménu.

Na vernisáži byla také představena kniha o Malé Straně Dana Hrubého.

Celý projekt usiluje o setkávání umělců i lidi  spojených s Malou Stranou i Hradčany. Je pro nás velkou radostí moci každoročně přivítat naše sousedy, ale i další obdivovatele Malé Strany. Autorské litografie jsou v prodeji a je to jedinečná možnost ke koupi nejenom díla, ale i setkání s těmito významnými autory, vynikajícími a všestrannými umělciFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž 9. Malostranských setkávání: Malá Strana grafická – díl 1 (o litografické dílně v Říční)