Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž 3 výstav: „Václav Chochola, František Dvořák a přátelé“, “Bílá voda – Jaromír 99 a Kateřina Tučková” a “Lovecká dobrodružství – Zdeněk Burian”

Pouze do 1. 6. 2023 jsou v Galerii Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1, přístupné 3 krásné a velmi zajímavé výstavy: „Václav Chochola, František Dvořák a přátelé“, “Bílá voda – Jaromír 99 a Kateřina Tučková” a “Lovecká dobrodružství – Zdeněk Burian”.

Projekt Václav Chochola 100 jako připomínka ke stému výročí narození fotografa Václava Chocholy je nastavena tak, jako by byl on sám stále propojen se současnou kulturou. Podařilo se nám připomenout jej nejen s Libní, kde se narodil, se spisovatelem Bohumilem Hrabalem a malířem Václavem Žákem, s hudebním festivalem Pražské jaro, kde návštěvníci mohou vidět Chocholovy fotografie v prostředí, kde dříve fotografoval a na dalších místech nejen v Praze s lidmi, které fotografoval. Nyní na výstavě připomínající dlouholetá přátelství okruhu umělců a výtvarníků okolo legendárního profesora Františka Dvořáka mezi něž patřil Jan Zrzavý, Kamil Lhoták, František Tichý, Richard Fremund a mnoho dalších…

Výstava ke knize Bílá Voda od Kateřiny Tučkové představí ilustrační tvorbu Jaromíra 99. Český zpěvák a výtvarník se ve spolupráci s Kateřinou Tučkovou chopil vizuální identity její nejnovější knihy Bílá Voda a vytvořil specificky melancholickou náladu v kombinaci s bravurně zvládnutou barevností, která jako by diváka přenášela do zobrazovaného výjevu. Bílá Voda v limitované edici s ilustracemi od Jaromíra 99 vznikla ve spolupráci s Mirkem Balaštíkem a Světem knihy Praha.

Převážně lovecká Výstava děl Zdeňka Buriana představuje unikátní, nikdy nevystavovaný soubor kvašů, které autor vytvořil ve 40. letech pro knihu Čeňka Charouse: Lovecká dobrodružství z celého světa. Expozice je doplněna jednotlivými ilustracemi či obálkou k následujícím titulům: Arthur Ransome: Trosečníci z Vlaštovky, Jack London: Michal, bratr Jerryho, Karel May: Odkaz posledního Inky, Enrique Stanko Vráz: Don Enrique. 

https://www.auctions-art.cz/?lang=czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž 3 výstav: „Václav Chochola, František Dvořák a přátelé“, “Bílá voda – Jaromír 99 a Kateřina Tučková” a “Lovecká dobrodružství – Zdeněk Burian”