Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž 3.ročníku skupinové výstavy Wail of silence

Do 16.6.2017 bude na Nákladovém nádraží Žižkov, Jana Želivského 2, Praha 3, přístupná zajímavá skupinová výstava Wail of silence.

Třetí ročník výstavy současného umění.

Vystavují: Lyube Petrov, Michal Čechura, Petr Lysáček, Lukáš Karbus, Jan Karpíšek a Christoph Medicus.

„V roce 2014 jsme přišli s konceptem propojit unikátní industriální prostory se současným moderním uměním. Výstava měla dát možnost (nejen) mladým, začínajícím talentům, propojit svou tvorbu se surovostí průmyslových prostor. Součástí této prodejní výstavy je i charita, jelikož část výtěžku jde na unikátní účel.

Prvního ročníku se chopil jako kurátor Michal Ožibko, spolu s Ivou Nyklesovou dali dohromady „ensemble“ vyjímečných umělců, jejichž umění křičelo za ty, kteří to potřebovali nejvíce – lidé postižení konfliktem na Ukrajině.

Kurátorem letošní výstavy se stal Jan Melena. Honza je renesančním člověkem s širokým rozsahem nejen v oblasti výtvarného umění, ale i historie a dalších oborů. Doufám, že další ročníky budou důstojným následovníkem nadějného startu.“

Roman Sedlák,
organizátor výstavyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž 3.ročníku skupinové výstavy Wail of silence