Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž „2,5D“ – Pavel Dušek a Andros Foros – 14. laureátská výstava Ceny kritiky za mladou malbu

21. 12.-16. 1. / Galerie kritiků / Malba

Do 16. 1. 2022 bude v Galerii kritiků, palác Adria, Jungmannova 31/36, 1.patro, přístupná velmi zajímavá a krásná laureátská výstava 14.Ceny kritiky za mladou malbu 2021 – Pavla Duška a jeho hosta Androse Forose s názvem „2,5 D“.

Autoři svoji společnou výstavu nazvali „2,5D“, protože oba mají pozitivní vztah k technickému myšlení a oba se svým způsobem pohybují ve vyjadřovací poloze mezi 2D a 3D. Vypůjčili si termín z oblasti obrábění a frézování, kde při 2,5D stroj udělá drážku do určité hloubky a poté ořez. Drážka nemusí být jen plochá, může mít tvar nástroje. Název a zaměření výstavy tedy chápejme jako průběžný mezibod vyjádření obou jedinečných umělců.

Pavel Dušek (nar. 1992) v roce 2018 absolvoval AVU, ateliér Michaela Rittsteina. Kromě malby na plátno se proslavil svými originálními deskami s obrazy, rozvěšovanými po celé Praze.

Andros Foros, vl.m. Jozef Čižmár (nar. 1993) vystudoval pražskou AVU zejména pod vedením Jiřího Petrboka z ateliéru kresby (2013, 2015-2019). Nicméně absolvoval i sochařskou stáž v ateliéru figury a medaile, kde nejdříve navštěvoval školu Jana Hendrycha (2013-2014) a později školu Vojtěcha Míči (2014-2015). Jeho unikátní práce můžete aktuálně vidět i na velké skupinové výstavě Nadějné vyhlídky v centru současného umění DOX.

Výstava se koná ve spolupráci a s podporou Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury a Hlavního města Prahy.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž „2,5D“ – Pavel Dušek a Andros Foros – 14. laureátská výstava Ceny kritiky za mladou malbu