Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž 1336 km (KF FAMU v Tunisku) a Mohamed Amzil: Kaligrafie

Do 9.4.2016 budou v Galerii 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupné výstavy 1336 km (KF FAMU v Tunisku) a Mohamed Amzil: Kaligrafie.

Tunisko pohledem studentů Katedry fotografie FAMU.

1336 km – vzdálenost, jakou ve čtyřech džípech v květnu 2015 ujela desítka studentů Katedry fotografie FAMU napříč Tuniskem, od jižních hornatých oblastí přes poušť až k antickým a současným městům na severu země. Studenti cestu ztvárnili pomocí celé škály technik a forem, jakými jsou barevná i černobílá fotografie, fotografie na skle, ušlechtilé tisky, deníkové záznamy či video.

Pořádá Velvyslanectví Tuniska.

—————-

Kaligrafista Mohamed AMZIL absolvoval vysokou školu umění v Casablance v roce 1985 a vysokou školu kaligrafie v Istanbulu (IRCICA*) v roce 1997, kde získal Diplôme supérieur en calligraphe.

Pravidelně se účastní soutěží a vystavuje v Maroku i v zahraničí. Ve svých posledních pracích se jeho styl přibližuje malířskému a kombinuje malbu, různé materiály, formy i pohyby. Za pomoci těchto prvků vytváří abstraktní prostory, pozadí, na kterých jeho kaligrafické kompozice ožívají a odhalují svoji jemnost i sílu.

Pořádá Velvyslanectví Marockého království.

—————-

Vernisáž oživila přítomnost studentů z divadla Théâtre de la Paix (Divadlo míru) z tuniského města Sfax.

Účast divadelního souboru Théâtre de la Paix (Divadlo míru, Tunisko) na Dnech Frankofonie
Studenti souboru Théâtre de la Paix (Divadlo míru, Tunisko) se vrací do Prahy a do Hradce Králové, aby představili Les 7 pierres (Sedm kamenů), své nové představení tematicky založené na principech zakotvených ve Všeobecné deklaraci lidských práv. V rámci školní výměny s gymnáziem Boženy Němcové v Hradci Králové se již soubor v letech 2014 a 2015 účastnil projektu Výlety po frankofonních zemích. Letos budou mít studenti možnost navázat nová přátelství v rámci společných divadelních dílen a představení, která se uskuteční na Gymnáziu Jana Nerudy a Gymnáziu na Zatlance v Praze.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž 1336 km (KF FAMU v Tunisku) a Mohamed Amzil: Kaligrafie