Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Verni/finisáž výstavy „Marián Komáček opäť v Prahe“

20. 1.-20. 1. / Slovenský dům / Malba

20. 1. 2023 se ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1,  konala velmi zajímavá jednovečerní výstava „Marián Komáček opäť v Prahe“.

Marián Komáček se narodil v roce 1959, žije a pracuje v Bratislavě. Vystudoval Střední umělecko-průmyslovou školu (grafický ateliér prof. Gabriela Štrby) a následně pak Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě (oddělení knižní tvorby a ilustrace prof. Albína Brunovského). Pro jeho tvorbu je typická výrazná barevnost v malbě i grafice. Jako autor se zúčastnil mnoha domácích i zahraničních sympozií a workshopů a za svou grafickou tvorbu získal četná ocenění. Od roku 2012 je držitelem Identifikačního kódu Slovenska pro významné umělce. Věnuje se grafice, malbě, ilustracím, známkové tvorbě i grafickému designu. V roce 2012 publikoval s bratislavským vydavatelstvím Base En Silhouette svou knihu „Marián Komáček – Malba, Grafika“.

Domov

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Verni/finisáž výstavy „Marián Komáček opäť v Prahe“