Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Venkovní výstava The best of Czech nature photo

Do 15. 1. 2022 bude na korzu před Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná zajímavá a krásná výstava The best of Czech Nature Photo .

Sny se mají plnit. Když jsme v roce 2016 otevírali Czech Photo Centre v Nových Butovicích, měli jsme sen, že celá lokalita bude žít uměním. Nyní se na korzu otevřela venkovní expozice, kterou žádný kolemjdoucí nepřehlédne. Jsme z toho nadšení, protože je skvělá. Fotografie její historicky první výstavy The Best of Czech Nature Photo jsou jedním slovem úchvatné. Těšte se, čím dalším vás Nové Butovice překvapí….
Děkujeme za podporu městské části Prahy 13.

K pátému výročí trvání soutěže Czech Nature Photo se podařilo společně s Prahou 13 zrealizovat myšlenku stálé venkovní galerie. Obyvatelé Nových Butovic mohli již několikrát navštívit venkovní výstavy České tiskové kanceláře, které zdobí korzo pravidelně již několik let.

K vidění bude výběr nejlepších fotografií zvířat a přírody. Výstavu doplní vybrané snímky soutěže Praha 13 mýma očima aneb Tady bydlím. Venkovní výstava dovede diváky přímo ke galerii, kde je přes léto otevřená výstava aktuálního ročníku Czech Nature Photo.

„Konečně se nám podařilo zrealizovat myšlenku venkovní galerie. Vždy, když jsme představovali venkovní výstavu ČTK, měla jsem radost při pohledu kolemjdoucí, kteří se zastavovali a nadšeně si snímky prohlíželi a třeba si tak zpříjemnili cestu do práce nebo domů. Přes Lockdown to byl víceméně jejich jediný kulturní zážitek. Soutěž Czech Nature Photo je mou srdeční záležitostí a jejím cílem je edukovat a motivovat širokou veřejnost k ochraně přírody právě prostřednictvím fotografií. Jsem ráda, že právě tato výstava zahajuje stálou venkovní expozici, kterou jsme společně s Prahou 13 vytvořili,“ říká Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo.

„Během minulého roku jsme viděli několik venkovních expozic, ale stálá výstava těch nejlepších fotografií přírody je nejen v Praze unikátní Spolupráce radnice s Czech Photo Centre přináší obyvatelům i návštěvníkům ty nejkvalitnější fotografie přímo do veřejného prostoru a zdarma. Výstava se bude částečné také věnovat nejlepším fotografiím, které nám zaslali obyvatelé na úřad v rámci soutěže Praha 13 mýma očima, a věřím, že další spolupráce bude úspěšně pokračovat. Fotografie mají zvláštní kouzlo, zachytí krásu přírody v jeden neopakovatelný obraz. Dovoluji si tímto všechny zájemce na výstavu pozvat a popřát krásné léto“ dodal David Vodrážka, starosta Prahy 13, který soutěž Czech Nature Photo podporuje od jejího počátku.

Výstavu Best of Czech Nature Photo najdete na korzu v Nových Butovicích, od výstupu z metra směr poliklinika Lípa.

Vystavující autoři: Vít Lukáš, Zdeněk Sleha, Rostislav Štefánek, Petr Jan Juračka, Michal Dobeš, Robert Hlavica, Stanislav Macík, Vladimír Čech ml., Igor Mikula, Martin Veselý, Jan Stria, Jiří Karbus, Jiří Hřebíček, Tomáš Loukota, Viktor Vrbovský, Tomáš Culka, Ondřej Pelánek, Martin Pelánek, Petr Slavík, Dan Materna, Igor Mikula, Ondřej Nágl, Roman Jaroš, Petr Bambousek.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Venkovní výstava The best of Czech nature photo