Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Velká výstava Svět fantazie Jindry Čapka v Klášterech Český Krumlov

Do 6. 1. 2022 je v Klášterech Český Krumlov, Klášterní dvůr 97, Český Krumlov, přístupná krásná a rozsáhlá výstava  Svět fantazie Jindry Čapka.

Kláštery Český Krumlov prošly v podzimních měsících významnou proměnou. Část bývalého kláštera klarisek se proměnila v jeden výstavní prostor s rozlohou 500m2 . Až do 6. ledna 2022 zde je k vidění dvě stě originálů knižních ilustrací pro děti, mezinárodně uznávaného výtvarníka Jindry Čapka. Nová výstava odkrývá podivuhodný svět fantazie plný pohádkových příběhů, tajuplných krajin, pitoreskních postav, zvířat i nadpřirozených bytostí. Pinocchio, Šeherezáda či Barbucha ztělesňují ikonicky známé pohádky mnoha generací. Kláštery Český Krumlov představují celoživotní autorovu tvorbu věnovanou dospělým i dětem. „Hlavní postavou rozsáhlého výstavního projektu Svět fantazie Jindry Čapka v českokrumlovských klášterech je notoricky známé medvědí strašidlo Barbucha, z pohádky Kubula a Kuba Kubikula Vladislava Vančury. Do dnešní nelehké doby tak výstava přináší dětem i dospělým symbolické poselství, že strach je jen tak velký, jak mu každý z nás dovolí“ říká vedoucí programu klášterů a místostarosta pro kulturu města Český Krumlov Ivo Janoušek. Dětské knihy ilustrované Jindrou Čapkem si už čtyřicet let získávají obdivovatele na čtyřech kontinentech a vyšly v úctyhodných třiceti světových jazycích. Jindra Čapek, žijící v Českém Krumlově, patří bezesporu mezi nejlepší evropské ilustrátory dětských obrázkových knih. Během svého působení doma i v zahraničí ilustroval přes sedmdesát knih českých i světových nakladatelství, spolupracoval s mnoha významnými spisovateli a získal bezpočet národních i mezinárodních cen. Svá díla a knihy vystavuje po celém světě, například v Curychu, Madridu, Benátkách, Římě, New Yorku, Tokiu a nyní v Českém Krumlově.

„Český Krumlov se v roce 1998 stal mým domovem a dodnes je mojí celoživotní inspirací. Vlastně jsem nikde v Evropě nežil déle než tady. Za těch dvacet dva let jsem zde namaloval obrovské množství ilustrací a nyní je ten správný čas moji tvorbu představit doma v Krumlově. Výstava v klášterech je pro mě velmi významná událost, protože se jedná o mojí největší výstavu vůbec a jen pár kroků od mého ateliéru na Zámeckých schodech.“ dodává ilustrátor Jindra Čapek. Výstava Svět fantazie Jindry Čapka nabídne dvě formy prohlídky. Prostory je možné navštívit individuálně bez průvodce či si  zarezervovat časově omezené prohlídky s průvodcem a ponořit se do pohádkových příběhů ukrytých v ilustracích Jindry Čapka.  Výstavu Svět fantazie Jindry Čapka je možné kombinovat s oblíbenou Interaktivní expozicí lidských dovedností a prožít tak v českokrumlovských klášterech den plný zážitků.

http://www.klasteryck.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Velká výstava Svět fantazie Jindry Čapka v Klášterech Český Krumlov