Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Velká výstava Michael Rittstein: Nuže… , Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov

Do 30.1.2022 bude v Egon Schiele Art Centru, Široká 71, Český Krumlov, přístupná velká, krásná a rozsáhlá výstava známého malíře Michaela Rittsteina: Nuže…

Výběr z dosud málo viděných a dokonce nikdy nevystavovaných obrazů profesora Michaela Rittsteina z let sedmdesátých, osmdesátých, devadesátých, nultých, desátých i počátku let dvacátých, od slavných „výjevů z panelákových bytů“ po poslední fantaskní obrazy vzniklé v době pandemie na šumavském venkově.. Obrazy svezené ze soukromých i veřejných sbírek. Obrazy typické i netypické. Klasické i nestandardní techniky. Překvapivé motivy. K zamyšlení. K pobavení. Projděte si výstavu a proletíte půlstoletím.

Michael Rittstein (* 17. září 1949, Praha) je český výtvarník. Patří k nejvýznamnějším představitelům expresivní figurální malby. Žije a pracuje v Praze. Je otcem sochaře Lukáše Rittsteina a Mikuláše „Miki-discjockey Mikuláše“.

V letech 1964 až 1968 studoval na SOŠV Václava Hollara a v letech 1968 až 1974 na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Arnošta Paderlíka, kde je od roku 2001 vedoucím Malířského ateliéru III. Je členem výtvarných skupin „12:15“, „Pozdě, ale přece“, „Nová skupina“ a „SVU Mánes“.

Je zastoupen v četných významných sbírkách, kupř. Národní galerie v Praze, Galerie Hl. města Prahy, Českého muzea výtvarných umění v Praze, Památníku národního písemnictví Praha, všech oblastních galerií v ČR, Ministerstva kultury ČR, Centre Pompidou Paříž, Albertinum Vídeň, a soukromých sbírkách v ČR, v Evropě a USA.

CV: Wikipedia

Letošní výstavní program vznikl jako reakce na zcela nestandardní rok 2020 s pandemií, se zavřenými galeriemi (ale i restauracemi aj. provozovnami), strachem až panikou, která nastala v březnu 2020, kdy nás během jednoho dne opustili, tzn. odjeli z Krumlova, všichni zahraniční umělci a spolupracovníci v hrůze z vyhlášeného uzavření hranic.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Velká výstava Michael Rittstein: Nuže… , Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov