Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Velká výstava Bestiarium Maurizia Olivotta

Do 15. 10. 2023 je v Klášterech Český Krumlov, Klášterní dvůr 97, Český Krumlov, přístupná krásná a rozsáhlá výstava Bestiarium Maurizia Olivotta.

Bestiarium Maurizia Olivotta odhaluje fantastický svět, kde ryby dokážou chodit, hadi létat a kočky se podobají lidem.

Italský výtvarník a uznávaný grafik, který více jak 35 let působil jako profesor na Akademii výtvarných umění ve Florencii a Maceratě, představí poprvé ve střední Evropě své celoživotní dílo. Fantastická stvoření v podobě pětinohých příšer, draků a bájných postav vás přenesou za hranice běžných představ a spolu s doprovodným programem pro děti inspirují k tvořivosti.

Špičkově zpracované hlubotisky a unikátní umělecké knihy v sobě prolínají skutečné i imaginární motivy, kombinují rytecké techniky a experimentují s materiálem. Olivottova bohatá obrazotvornost odkazuje k středověké ikonografii a odráží jeho zájem o mytologii.

V rámci mezinárodní spolupráce výstavu realizuje Město Český Krumlov, Kláštery Český Krumlov a Střední uměleckoprůmyslová škola svaté Anežky České. Hlavním partnerem je rámařská firma Larson-Juhl.

Vše o nové 3+ galerii se dozvíte na webu https://www.3plusgalerie.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Velká výstava Bestiarium Maurizia Olivotta