Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Velká výstava 27. ročníku soutěže Czech Press Photo

Do 31. 7. 2022 je v historické budově Národního Muzea, Václavské náměstí 68, Praha 1, přístupná rozsáhlá a velmi zajímavá výstava vítězných a soutěžních snímků 27. ročníku soutěže Czech Press Photo.

Téměř 450 fotografií v rámci osmi kategorií (Aktualita, Reportáž, Sport, Každodenní život, Příroda, Lidé, o kterých se mluví, Portrét, Umění a kultura) z domácích i zahraničních událostí.

V letošním ročníku soutěže bylo vypsáno osm fotografických kategorií. Soutěžilo 250 fotografů, kteří přihlásili přes čtyři tisíce fotografií. Příspěvky byly přihlašovány elektronicky v průběhu celého měsíce září. Odborná mezinárodní porota pracovala ve dnech 17. až 19. října 2021 v galerii Czech Photo Centre ve složení: předseda poroty šéfredaktor fotobanky ČTK Petr Mlch, Alžběta Jungrová ze 400ASA, Adrian Evans, ředitel Panos Pictures, Sean Gallup, fotograf Getty Images a Jan Zátorský z Mafra, a.s.

Součástí výstavy Czech Press Photo je také výstava soutěže Czech Photo Junior. Fotografické soutěže pro děti a mládež.

Fotografií roku se stal snímek Petra Topiče z mediálního domu Mafra a.s.. Snímek pochází ze série s názvem Zkáza, která zvítězila v kategorii Aktualita. Celá série dokumentuje rozsah škod po ničivém tornádu, které se prohnalo obcemi na jižní Moravě.

Součástí soutěže je od jejího počátku také ocenění Grant Prahy – roční tvůrčí stipendium pražského magistrátu na fotografování proměn hlavního města. Postupně tak vzniká obsáhlá sbírka souborů fotografií, které dokumentují Prahu a její vývoj. Grant Prahy vybral osobně pražský primátor Zdeněk Hřib. Letošním držitelem se stal Petr Vrabec, který uspěl se svým projektem Periférie Prahy.

Nominované fotografie naleznete na adrese www.czechphoto.orgFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Velká výstava 27. ročníku soutěže Czech Press Photo