Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vánoční večer a unikátní módní přehlídka Mayda a Tyformy (móda a design)

3. 12. 2015 proběhl vánoční večer a unikátní módní přehlídka včetně představení aktuálních kousků od designérského dua Tyformy a návrhářky Magdy Vachunové tvořící pod značkou Mayda v butiku na adrese Panská 8, Praha 1. Večer byl zároveň představením nové koncepce butiku – verze 2.0.

Celým večerem provázel Ladislav Čumba.

Protože jsme byli s Petrem oba uchváceni originálností módní přehlídky, ve které modelky plánovitě rozbíjely porcelán, žonglovaly s ním, házely si s ním s diváky, hrály si na honěnou a dokonce cvičily jako akrobatky – a přitom všem ještě stihly prezentovat originální módní kousky – tak jsme fotili oba, v albu tedy najdete všechny situace přehlídky dvakrát – nejprve mým objektívkem a pak Petrovým objektivem.

TYFORMY jsou Julie Šišková a Pavla Vachunová, které vystudovaly obor porcelán a keramika na VŠUP v Praze. Jejich práce se většinou projevuje zarputilou mimomódností a představuje dobrý příklad pochybností o určování hranic. Vytvářejí předměty, které jsou na pomezí uměleckého a užitého a na diváka/ zákazníka mohou působit tak, že zapomene na to k čemu mají sloužit. Objekty – věci – design Julie a Pavly spojuje principiální ohledávání přírodních forem a dějů. Tato inspirace je důležitá a dodává jejich tvorbě pevnost a propojuje je se surreálným světem umění. Organičnost v jejich tvorbě není jen povrchní formou, ona forma je očividně konstruovaná živelně, ale s vědomým kontinuálního konceptu.
http://www.fler.cz/tyformy

Pro dámské oblečení značky MAYDA z dílny návrhářky Magdy Vachunové jsou typické výrazné vzory a originální střihy. Vzory, jsou vytvářeny technikou sítotisku. Její kolekce jsou charakteristické svými originálními střihy, v nichž hojně využívá řasení látky. V kolekcích značky MAYDA najdete vedle řady střihově zajímavých sukní a šatů také halenky, trika, kalhoty či mikiny.

http://www.maydafashion.com/

Společný butik najdete na adrese Panská 8, Praha 1.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vánoční večer a unikátní módní přehlídka Mayda a Tyformy (móda a design)