Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Unikátní výstava Pudr, chrom i elegance

9. 11.-2. 12. / SmetanaQ / Design

Do 2.12.2018 bude ve 2.patře centra umění a designu SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 4, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Pudr, chrom i elegance.

Unikátní výstavu PUDR, CHROM I ELEGANCE představující v České republice poprvé mistrovství vysoké ruční práce zvané maroquinerie, haute couture v oblasti brašnářství, bude od 9. listopadu hostit pražský dům designu SmetanaQ v prostorách své Bottegy.

Výstava, která se koná u příležitosti stého výročí první republiky, vzdává hold starému dobrému řemeslu, jež v současné době na světě ovládá už pouze hrstka lidí.
Expozice vintage exponátů z osobní sbírky designérky Denisy Adolfové a Jitky Pražákové zahrnující kabelky Lídy Baarové i designérčina současná tvorba budou k vidění v centru Prahy na Smetanově nábřeží do 2. prosince 2018.
Součástí výstavy bude i funkcionalistický interiér, jehož autorem je Michal Hagara, který tvoří minimalistický nábytek z ušlechtilých materiálů.
U příležitosti výročí první republiky oslovila Denisa Adolfová i novou generaci českých designerů z domu designu SmetanaQ. Ti, inspirováni tehdejší dobou, vytvořili svou vlastní verzi doplňků.
O autorce
Autorkou nápadu představit umění ruční artisanské práce s exotickými kůžemi je Denisa Adolfová, mj. absolventka vysoké školy oděvního designu v Paříži (ESMOD International Paris). Česká designérka získala stáž a následně prestižní kontrakt v oddělení exotických kůží ve slavném belgickém Delvaux,
nejstarším domě s luxusními koženými doplňky na světě. Návštěvníci tak prostřednictvím výstavy náhlednout do světa výroby luxusních kožených doplňků, doslova pod ruce artisanky, v českém překladu umělecké řemeslnice v oblasti ručního šití. Byly to právě Denisiny unikátní zkušenosti, cit pro materiál a sběratelský vztah k doplňkům z období první republiky, které oslovily tvůrce seriálu První republika. Pro filmový štáb Adolfová ručně vyrobila sérii kabelek, které budou součástí výstavy.
www.denisaadolfova.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Unikátní výstava Pudr, chrom i elegance