Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

SYMPASYMPO 2021 – Keramický pop-up (již skončeno)

Ve dnech 16. – 21. 11. 2021 se v hale 28 Holešovické tržnice, Praha 7, konal Keramický pop-up SYMPASYMPO 2021.

VYSTAVUJÍCÍ & ÚČASTNÍCI WORKSHOPU
Jan Danzig, Karolína Jeřábková, Magdaléna Čápová, Dany Vigil, Veronika Pražáková, Josef Kocman, Klára Vlachová, Nela Krulišová, Silvie Vytvarová

SYMPASYMPO 2021 – Keramický pop-up, krátkodobý výstavní projekt, prezentoval výsledky keramického workshopu s názvem SYMPASYMPO, který proběhl od 30.8. do 12.9. 2021 v prostorách Experimentálního keramického studia v Dubí za podpory Fakulty umění a designu UJEP a ateliéru Design keramiky na téže fakultě.
 
Sedmi jednotlivcům a jedné dvojici bylo umožněno se po roce uzavření škol i dílen z důvodu pandemie, opět setkat s různými studenty vysokých uměleckých škol. Účastníci workshopu měli možnost navázat na své přerušené projekty a upevnit meziškolní vztahy studentů oboru keramiky. Organizátorkami akce byly studentky ateliéru Design keramiky FUD UJEP: Kateřina Beata Josková, Sára Kordová a Nikol Vavříková, jejichž motivací bylo vytvořit nesoutěžní prostředí pro svobodnou tvorbu. Poslední rok byl pro všechny náročný a studenti keramiky nesli odtržení od vybavených dílen obzvlášť těžce. Workshop jim umožnil roční proluku alespoň částečně vykompenzovat a vytvořit příjemné prostředí pro tvorbu a dialog i přátelské inspirativní setkání. Výsledky workshopu byly prezentovány na SYMPASYMPO 2021 – Keramickém pop-upu, který vznikl pod taktovkou kreativní platformy 3Kurátorky: Kristýny Hájkové, Diany Kněžínkové a Alžběty Horáčkové.
 
Projekt SYMPASYMPO i navazující výstavu podpořily H+K keramické materiály s.r.o ., Hrad Doubravka a ateliér Design keramiky a Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
SYMPASYMPO 2021 – Keramický pop-up (již skončeno)