Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Slavnostní zahájení terasové sezóny v Mánesu (s uměleckými instalacemi)

5. 5.-31. 10. / Art Restaurace Mánes / Malba

5.5.2016 proběhlo v Art Restaurantu Mánes, Masarykovo nábřeží 250, Praha 1, (střední a dolní část Mánesa), slavnostní zahájení terasové sezóny v Mánesu (s uměleckými instalacemi).

Art Restaurant Mánes znovu oživuje tradici minulých let, kdy se pravidelně každý květen otevíraly pražské terasy. Ve čtvrtek 5. května 2016 se na terasách restaurace konalo slavnostní zahájení, kde proběhlo představení celého projektu společnosti Mánes Group a.s. s doprovodným programem, který zahájila harfenistka Hedvika Mousa Bachová Vltavou skladatele Bedřicha Smetany, dalším zajímavým programem byla přehlídka kolekce Jaro/Léto 2016 oděvní návrhářky Heleny Fejkové, výstava a prezentace zlatých šperků ruční výroby designerky Jitky Kudláčkové. Na závěr zazněla hudba v podání jazzového orchestru Bohemia Big Band. Celou akcí provázela moderátorská dvojice TV Prima Klára Doležalová a Karel Voříšek.

Po generální rekonstrukci /2012-2014/ funkcionalistické budovy Spolku výtvarných umělců, kterou vytvořil architekt Oldřich Novotný, společnost Mánes Group a.s. v roce 2015 zahájila svůj provoz restauračních prostorů. V přední části objektu provozuje malou kavárnu Art Café, ve spodní části restauraci Art Restaurant Mánes s terasami a zahradním grilem. Ve středním objektu, který je propojen i s velkým výstavním sálem, je Lounge Bar s fine dining nabídkou jídel. O celkový design interiéru se postaral architekt Michal Postránecký.

Mánes Group vytvořil unikátní projekt, který propojuje gastronomii, pod vedením známého šéfkuchaře Jaroslava Zahálky, spolu s uměním. Restauraci zdobí stropní fresky výtvarníka a sochaře Emila Filly. Svá díla zde vystavují i malíř Jan Hanuš, sochař Petr Ševčík a fotograf Martin Lukač. Lounge bar, který je rozdělený na pánskou, dámskou a společnou část, vyzdobil fotograf Jadran Šetlík a malíř Jiří Straka, terasu sklářský designér Rudolf Burda a dolní a horní bar designérka Barbora Daušová.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Slavnostní zahájení terasové sezóny v Mánesu (s uměleckými instalacemi)