Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Slavnostní zahájení spolupráce bibliofilského nakladatelství Teapot a Qubus Design studia

23.6.2020 proběhlo v proběhlo v showroomu Qubus, Rámová 3, Praha 1, slavnostní zahájení spolupráce bibliofilského nakladatelství Teapot a Qubus Design studia.

Nakladatelství Teapot se specializuje na vydávání bibliofilií pravidelně oceňovaných u nás i v zahraničí (Fedrigoni Top Award, Nejkrásnější knihy roku). Na svých počinech spolupracuje s předními českými umělci – Františkem Skálou, Petrem Niklem, Janem Švankmajerem, Štefanem Tóthem ad. Nově jsou knihy Teapotu k vidění i prodeji v galerii předního českého designového studia Qubus

………

Nakladatelství a knihkupectví Teapot se specializuje na vydávání bibliofilií. Navazuje na tradici, již od roku 1967 formovala činnost Komorního sdružení pro hudbu, poezii a výtvarné umění Lyra Pragensis a následně od roku 1990 edice vydavatelství Bonaventura. Kniha v našem pojetí je chápaná jako umělecký artefakt – harmonický součin a soulad všech řemesel a umění, jež se na její výrobě podílejí. Naším cílem je maximálně propojit samozřejmě text s ilustrací, ale též se zajímavými a inovativními písmy, papíry, luxusní typografií a vazbou. Chceme představit knihy plnokrevně tak, jak bývaly vyráběny kdysi coby pramen poznání. Tehdy však určený výlučným společenský vrstvám, kdežto dnes přístupný každému. Vydáváme českou klasiku i novou literaturu, u vědomí tradice a hodnoty uměleckých překladů v české kultuře ovšem také zahraniční díla v českých převodech. Ke každému dílu se snažíme najít odpovídající grafický doprovod, který hledáme opět mezi známými jmény i mezi mladými výtvarníky. Je to dobrodružství plné potýkání, míjení, překvapivých náhod i shod. Je to dobrodružství. Práce. Radost. Ocenění. Vhodný a nevšední dárek. Sdílejte tuto radost s námi. Bibliofilie jsou jedinečné koření uměleckého života a snadno vzbuzují návyk. 

http://www.tpot.cz/

….

Všechny fotky z akce: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Slavnostní zahájení spolupráce bibliofilského nakladatelství Teapot a Qubus Design studia