Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Slavnostní večer Křišťál je IN v Preciosa Flagship Store

25. 10.-31. 8. / Preciosa Flagship Store / Design

25.10.2018 se v Preciosa Flagship Store, Rytířská 29, Praha 1, konal slavnostní večer Křišťál je IN.

PRECIOSA LIGHTING V RÁMCI DESIGNBLOKU PŘEDSTAVILA VE SVÉM PRAŽSKÉM SHOWROOMU V ČESKÉ PREMIÉŘE NOVINKY SIREN A PEARL DROP, KTERÉ POPRVÉ UVEDLA LETOS NA VELETRZÍCH MAISON & OBJET V PAŘÍŽI A SALONE DEL MOBILE V MILÁNĚ. U PŘÍLEŽITOSTI ZAHÁJENÍ DESIGNBLOKU TAKÉ VYHLÁSILA VÝSLEDKY SOUTĚŽE PRO MLADÉ DESIGNÉRY MASTER OF CRYSTAL.

Těšit se můžete také na výstavu sklářského náčiní, které je odkazem ke konceptu Cultivation of Chandeliers, k tradici, a k manufaktuře s nejvyššími standardy řemeslného zpracování a jedinečné technické znalosti.

Siren se vyznačuje jedinečnou tajemnou hravostí založenou na experimentování s klasickým zvonovým tvarem stínidla. „K návrhu tohoto jednoduchého, stylového a minimalistického svítidla mě inspiroval svět fantazie. Mým cílem bylo najít rovnováhu mezi tradicí, modernou a jedinečností,“ říká designér Dima Loginoff.

Svítidlo Pearl Drop navržené designérem Frankem Tjepkemou je vyrobeno z ručně foukaných opálových koulí připomínajících tradiční perly a šperky, se kterými jsou zobrazovány ženy na historických obrazech. „Konkrétně šlo o inspiraci obrazem z 15. století Žena čtoucí dopis od Gerarda ter Borcha. Byl jsem zcela pohlcen myšlenkou vztahu mezi lustrem a šperkem, který měla vyobrazená žena na krku,“ vysvětluje designér. Svítidlo Pearl Drop dodá jiskru každému interiéru a uchvátí nejen svou velikostí, ale také dokonalou harmonií tradice a moderny.

Preciosa během Designbloku vyhlásila také výsledky soutěže pro mladé designéry Master of Crystal. Cílem letošního, už 11. ročníku, bylo vytvořit unikátní světelný objekt na téma IN and OUT.

„IN and OUT ztělesňuje životní cestu, na které neustále přecházíme z jednoho období do druhého. Měníme se my sami a mění se i naše okolí. Věci, lidé a příběhy přichází, některé zůstanou a jiné zase odchází. Jak by tedy měl vypadat světelný objekt, který nám na téhle cestě bude společníkem, oporou, pomůckou nebo nástrojem?“

Výherce, který se bude moci pyšnit titulem Master of Crystal 2018, získá také finanční odměnu 30.000Kč, podívá se na vybranou designovou akci v zahraničí a Preciosa jeho návrh vyrobí.

https://www.preciosalighting.com/csFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Slavnostní večer Křišťál je IN v Preciosa Flagship Store