Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Slavnostní otevření Kombo studio: Anna Jožová a Vlastimil Šenkýř

16. 11. 2022 proběhlo slavnostní otevření Kombo studio: Anna Jožová a Vlastimil Šenkýř.

Kombo studio na adrese Kouřimská 5, Praha 3 – Vinohrady, je přístupné pouze po předchozí domluvě s autory.

Anna Jožová, studentka ateliéru Skla na pražské UMPRUM nominovaná na cenu Czech Grand Design 2020 a Vlastimil Šenkýř, vítěz TALENTE2020, spojili své síly a vytvořili kolekci váz KOMBO. Vázy KOMBO jsou průsečíkem experimentálních přístupů obou autorů a vynikají modulárním tvaroslovím i použitím tajemné ingredience, kterou autoři pojmenovali Hadí směs. Spojnicí mezi Annou Jožovou a Vlastimilem Šenkýřem je touha zkoumat a posouvat materiálové a tvarové možnosti skla. Především díky experimentům s nejrůznějšími přísadami, které přidávají do skelné hmoty, získávají jejich produkty příznačný charakter. V nové kolekci váz Kombo rozvíjí techniky typické pro svou tvorbu – ledování, použití slídy či oxidů kovů a do své hry se sklem přináší také zcela novou ingredienci, pojmenovanou Hadí směs.

Tvarosloví váz vychází ze stylizace a abstrahování ženské a mužské postavy, které se vzájemně doplňují, stejně jako tato autorská dvojice.

https://kombostudio.matejvojtus.com/

https://www.annajozova.com/

Projekty

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Slavnostní otevření Kombo studio: Anna Jožová a Vlastimil Šenkýř