Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Slavnostní otevření 400 ASA Gallery

17. 9.-25. 9. / 400 ASA Gallery / Fotografie

Do 25.9.2020 bude v ASA 400 Gallery, Kováků 32, Praha 5 – Anděl, přístupná první výstava, kterou se tato fotografická galerie a kavárna otevírá.

Navštivte galerii a meeting point v bývalé trafostanici na pražském Smíchově ještě před první výstavou! Prvních sedm dní budete moci nahlédnout do obou pater naší komorní galerie, prolistovat si některou z našich fotografických knih, prohlédnout si autorské printy, nebo si jenom dát kávu.

Každý z našich sedmi členů navíc na sedm dní vystaví jednu fotografii a výtěžek z jejich prodeje půjde na dobrou věc. Polovinu z utržené sumy pošleme do veřejné sbírky na nákupy jídla rodinám samoživitelů. Sbírku v jarní karanténě založila novinářka České televize Nora Fridrichová a od té doby spolupracuje s organizacemi, které se rodinám samoživitelů snaží pomáhat. Matky a otcové samoživitelé patří mezi skupiny nejvíc ohrožené nastupující ekonomickou recesí zapříčiněnou pandemií koronaviru. Benefice umožní přispět na velký vánoční nákup těmto rodinám, aby si i ony mohly užít kapra, bramborový salát a cukroví.

Spolek 400 ASA založili fotografové: Karel Cudlín, Jan Dobrovský, Alžběta Jungrová, Antonín Kratochvíl, Jan Mihaliček, Tomki Němec a Martin Wágner. Jsme skupinou přátel hrdých na svou profesi, na letité archivy plné snímků z celého světa a na nenahraditelné zkušenosti, které jsme při naší práci získali. Ačkoli si každý z členů zakládá na svobodném projevu a na osobní vizi či rukopisu výpovědi, umíme myslet společně. Cítíme výjimečnost okamžiků našeho životního času a také vlastní potřebu zachovat o tom autentické svědectví.

O Galerii

Na začátku byla trafostanice z 20. let v dezolátním stavu a idea veřejné klubovny spolku 400 ASA. Idea komorní fotografické galerie a místa setkávání nejen členů, ale všech se vztahem k fotografii. Vzniklý prostor na rohu ulic Kováků a Na Zatlance na pražském Smíchově, 400 ASA Gallery je multifunkčním zázemím pro domácí, ale také světovou fotografickou tvorbu.

V alespoň pěti výstavních projektech ročně a v dalším doprovodném programu galerie naplňuje ambice spolku vzdělávat, popularizovat a podporovat fotografický žánr, který má u nás bohatou tradici. Mimo pravidelných výstav členů naleznete na programu také další věhlasná zahraniční a domácí jména a mladé talentované tvůrce.

V památkově chráněném objektu s prvky rondokubismu se mimo výstavní prostory nachází také malá kavárna s posezením. Zároveň si zde můžete prohlédnout a zakoupit všechny autorské printy a publikace 400 ASA a jejich členů, které znáte z našeho eshopu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Slavnostní otevření 400 ASA Gallery