Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Slavnostní otevření 24/7 NFT Gallery by Chemistry: Dalibor Cée – Space Oddity

Do 15. 6. 2022 bude v The Chemistry gallery, Ovenecká 17, Praha 7 (hned u Letenského náměstí), přístupná ve výloze nonstop velmi zajímavá NFT instalace Dalibora Cée – Space Oddity.

„Prvním autorem, jehož dílo představíme na obrazovce vedle vstupu do galerie je vizuální umělec Dalibor Cée, s kterým nás pojí úzká vazba díky jeho práci na filmu Biosphere + Initi v Planetáriu, kde pod hlavičkou vizuálního studia Initi (spolu s Danem Gregorem) vytvářel grafický obsah tohoto mimořádného představení určeného do prostředí planetárií (v současnosti je k vidění 2x měsíčně v pražském planetáriu). I v jeho stávající sérii prezentované pod názvem Space Oddity je fascinován vesmírným prostorem, který grafickému designérovi poskytuje nekonečné možnosti k silnému vizuálnímu ztvárnění.
Celkem 6 vesmírných divností od Dalibora Cée bude v galerii k vidění do 15. 6. 2022 a k dispozici budou na platformě Opensea.“
 
Slovy autora:
Všichni pocházíme z hvězd, nejbližší hvězda je náš Bůh, vše dávající slunce. Naše sluneční soustava vznikla asi před 4,5 miliardami let z hustého mračna mezihvězdného plynu a prachu. Mrak se zhroutil, pravděpodobně v důsledku rázové vlny blízké explodující hvězdy, nazývané supernova. Když se tento oblak prachu zhroutil, vytvořil sluneční mlhovinu. Slunce se rodí ve sluneční mlhovině. Chaos a čas tvoří vše, včetně nás.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Slavnostní otevření 24/7 NFT Gallery by Chemistry: Dalibor Cée – Space Oddity