Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Skupinová výstava SEXY

8. 12.-21. 12. / Pragovka Art District / Malba

Do 21.12.2016 bude v Pragovka Art District, Kolbenova 34A, Praha 9 (metro Kolvbenova), přístupná skupinová výstava SEXY.

Výstava SEXY představí několikaleté autorské nákupy uměleckých děl na Bleším Trhu v Kolbenově ulici, zaměřené na tématiku sexuality, nahoty, erotiky – obsahující malířská, sochařská, grafická, fotografická a designérská díla. Na pomezí tohoto tématu jsou do koncepce zařazeny přírodniny – samorosty, horniny, nalezené, nebo zakoupené.
Paralelní a zároveň svým způsobem dominující jsou do výstavy zařazena díla současných umělců, tvořících v ateliérech Pragovky, kteří se ve svém díle originálním způsobem dotýkají tématu sexuality. Společným pojítkem je atmosféra místa – genius loci okolí Vysočan – Kolbenovy ulice, ve které se po několik let nacházel proslulý bleší trh, a zároveň o pár set metrů dál sídlí umělecké ateliéry Pragovky.
Mottem výstavy je slavný obraz Gustava Courbeta s názvem Původ světa, s motivem nahého ženského těla a akcentem na její klín. Rozmezí mezi metaforickým názvem a zobrazením realistické nahoty je v dějinách umění obvyklé. Toto rozmezí a Courbetův obraz Původ světa je zároveň inspirací projektu ARTSEXSHOP, který výstavu realizuje jako svou úvodní.

ARTSEXSHOP je projekt autorské spolupráce zaměřené na dokumentaci, sbírání, prezentování a reflexi uměleckých artefaktů, které jsou sexy, jinými slovy zahrnují pojmy jako erotika, nahota, lidské tělo, vzrušení, sex. Pojem SHOP je tady míněn jako princip výměny informací ve smyslu nekomerčního vizuálního „podnikání“.

Vztahy mezi lidmi jakékoli sexuální orientace jsou doprovázeny mimo jiné sexuálním chováním, které se dotýká běžného života, stejně jako tvůrčích aktivit. Odráží se to výmluvně v dílech umělců všech dob, ať už používají jakákoliv média, nebo zastupují volné, nebo užité umění.

vystavující umělci:
VLADIMÍR MERTA / MICHAELA MUNZAROVÁ / BARBORA CHLASTÁKOVÁ / MARCEL ROZHOŇ / PETRA NAVRÁTILOVÁ / ZUZANA RŮŽIČKOVÁ / DAVID VELÍK / LUCIE NOVÁČKOVÁ /
VLADIMÍR KIVA NOVOTNÝ / TOMÁŠ PRCHAL / VERONIKA PŘIKRYLOVÁ / MARTINA CHLOUPA / TEREZA ŠIMKOVÁ / MARTIN ŠILHÁN / KATEŘINA KOCIÁNOVÁ / ADAM ŠTECH / PATRIK ČABLA / DAVID HÁVA / GALINA FLEISCHMANNOVÁ / MARTIN VLČEK / LADISLAV VLNA / VÁCLAV LITVAN / RÓBERT PALÚCH / JAN CILEČEK / LAWRENCE WELLS / ŠTĚPÁNKA RŮŽIČKOVÁ / DANIELA KLIMEŠOVÁ / MARIE LADROVÁ / ALEXANDRA KARPUCHINA / PAVEL TICHOŇ / JAN JÍROVEC / DAVID HELÁN / DAVID HŘIVŇACKÝ / MATOUŠ MAREK / LUCIE JESTŘABÍKOVÁ / MARTIN BRŮHA / MAGDALÉNA STAŇKOVÁ / FILIP ROZTOČIL

+ SBÍRKA ARTEFAKTŮ ZÍSKANÝCH NA BLEŠÍM TRHU V KOLBENOVĚ ULICI

Kurátoři výstavy:
Vladimír Merta a Michaela MunzarováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Skupinová výstava SEXY