Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Skupinová výstava „Les Fleurs du Mal“

5. 11.-7. 1. / PragArtworks Gallery / Malba

Do 7.1.2021 bude v soukromé galerii PragArtWorks gallery, Vinohradská 39, Praha 2, přístupná pouze pro vážné zájemce především z řad sběratelů a na předchozí objednání skvělá skupinová výstava „Les Fleurs du Mal“.

Text k výstavě ze serveru CityBee.cz:

Galerie současného umění PragArtworks představila zcela novou expozici názvem „Les Fleurs du Mal“ (Květy zla), která čerpá inspiraci ze stejnojmenné knihy Charlese Baudelaira. Výstava téměř 90 děl je první příležitostí, při níž galerie a její majitelka, Kanaďanka Louise Beer, uvádí i jiné než české umělce. Oficiálně byla expozice zahájena během online eventu kanadskou velvyslankyní v České republice, Ayeshou Rekhi, a potrvá do 7. ledna 2021.
Kurátor Marek Schovánek vybral díla 27 umělců z České republiky, Německa, Itálie a Slovinska, kteří byli vyzváni, aby se během práce na tématu krajiny odklonili od svých obvyklých postupů. Výsledkem je eklektický mix interpretací toho, čím vším krajina může být – od venkova ke městu, od krásy po všednost.
„Od naší první expozice z minulého roku s názvem Velvet Revolution jsme ušli dlouhou cestu,“ říká Louise Beer, zakladatelka a ředitelka PragArtworks, která žije v Praze od roku 2002 a vytvořila zde prostor pro prezentaci talentovaných českých umělců.
„Spojení tolika děl dohromady je něco jako skládání puzzle, ale myslím, že se naše práce vydařila. Vzhledem k omezeným příležitostem, které letošní rok milovníkům umění přinesl, se nemohu dočkat, až zájemci výstavu uvidí,“ dodává.
Přední část galerie na Vinohradské ulici byla přetvořena do salónového uspořádání s teplými červenými barvami a kontrastními prvky, které prostoru dodávají atmosféru „muzea“, která má návštěvníkům dodat pocit klidu na rozjímání při prohlídce.
„Organizovat takovou výstavu s přispěním evropských umělců pro mě bylo neuvěřitelně zajímavé,“ říká Marek Schovánek, kurátor výstavy. „Bylo fascinující probírat se tolika různými interpretacemi krajiny a osobní výzvou uspořádat je v co nejsilnější a nejefektnější celek. Výsledkem jsem nadšen, stejně tak prací celého týmu,“ dodává Schovánek.
Pro všechny milovníky současného umění budou na místě ke zhlédnutí díla od umělců jako Kateřina Barabasová, Venca Buchtelík, Tjaša Čuš, Jernej Forbici, Pavel Forman, Krištof Kintera, Rasmus Hirthe, Thomas Koudela, Ivan Král, Florian Langmaack, Barbora Maštrlová, Trevor Macdonald, Manfred Moorkamp, Tim Roeloffs, Petr Sadofsky, Marek Schovanek, David Strauzz, Paolo San Martin, Ivana Štenclová, Ivo Sumec, Dan Trantina, Marika Vicari či Pavla Soukupová.

Zdroj: https://www.citybee.cz/mobilni/m-detail-akce/:/id/105831-les-fleurs-du-mal-kvety-zla/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Skupinová výstava „Les Fleurs du Mal“