Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Skleněné dušičky s Glaz Bridge (private art event pro sběratele do 4. 11. 2023)

Pouze do 4. 11. 2023 mohou vážné zájemci zejména z řad sběratelů navštěvovat speciální dušičkový pop-up projektu Skleněná duše / PIETAS, Glaz Bridge v krásném showroomu Sumo Garden, Senovážné náměstí 4, Praha 1.

Kolekce skleněných soch, uren Skleněná duše / PIETAS, Glaz Bridge, funeraly art production je k vidění ve spojení s bytovým designem! 

Pro načerpání inspirace využijte týdenní propojení naší kolekce a Sumo Garden, concept store Prague, produkty pro domov i duši z celého světa. 

Vladimíra Klumpar-Pavlík, Federiko Díaz, Martin Janecký, Petr Písařík, Alžběta Jungrová, Zdeněk Fránek, Tono Stano, Zdeněk Lhotský, Marek Číhal, Epos 257, Vladimír 518, Michal Škapa,  Filip Kůrka, Matyáš Pavlík, Michal Cimala, Jakub Janovský, Antonín Střížek, Natalie Dufková, Jiří Belda, Viktorie Beldová a Lucie Švitorková vám ukáží, že celkově mohou být pohřební urny něčím víc než jen nádobou na popel; mohou sloužit jako krásné a smysluplné umělecké předměty, které udržují vzpomínku na vašeho blízkého naživu. Jejich začleněním do svého domova můžete vytvořit prostor, který uctí a oslaví jeho život a poskytne útěchu a klid uprostřed zármutku.

Kolekce zahrnuje díla umělců, kteří se zamýšleli nad funkcí funerální plastiky v dnešní společnosti.

Záměr Martiny Sikorové, autorky projektu, směřoval k prezentaci co nejpestřejší mozaiky přístupů k tomuto tématu. Proto byli pro realizaci projektu osloveni umělci různého věku i rozmanité profesionální zkušenosti, ať již šlo o sklářství, sochařství, malířství, architekturu, šperk nebo fotografii, módního návrhářství, architektury. Tím, jak pronikají do jiného oboru, více odhalují další vlastnosti umění: schopnost sbližovat různá vyjadřovací média a imaginací rušit hranice mezi stereotypy.

 „Při výběru autorů jsem postupovala krok za krokem; kolekce se tak dotvářela, doplňovala, seskupovala a gradovala. Za východisko realizace byla zvolena skleněná materie a unikátní technologie tavení skla do formy, jejíž tradici založilo světoznámé umělecké duo – Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová. Jsme svědky příběhu, jak se tradiční tavená plastika v dialogu s kovem, minerály a šperkařskými technikami stává novým artefaktem a nabývá dalších významů.“ říká Martina Sikorová.

Není náhodou, že díla vznikala v českých sklářských studiích, jejichž renomé je celosvětově uznáváno: nejstarší studio tavené plastiky v Železném Brodě (Studio Lhotský s.r.o.), Janecký studio s.r.o. (Praha) a šperkařská firma Belda spol. s.r.o. Zásadní podporu myšlence projektu poskytl ateliér Klumpar (Železný Brod) v čele s Vladimírou Klumpar-Pavlik, která aplikuje i podněty inspirované svým dlouhodobým pobytem v USA. Vlastníci sklářských studií k realizaci nejenom nabídli sklářské hutě, ale jako činní umělci i pedagogové se sami stali tvůrci řady vystavených artefaktů.

 Odchod milované osoby je těžké a emotivní období, ale uchování památky na ni může poskytnout útěchu a uklidnění. Začlenění skleněné plastiky do výzdoby vašeho domova může být také způsobem, jak oslavit život a vášně vašeho blízkého. Možná byl vášnivým milovníkem přírody a vy si vyberete nádobu zdobenou jemnými květinovými vzory. Nebo miloval oceán a vy vyberete tu, která odráží krásu, barvu a sílu moře. Výběr může být hluboce osobní zkušeností, protože hledáte nádobu, která odráží jedinečnou osobnost a ducha vašeho milovaného. Tím, že budete mít doma pietní nádobu, nejenže zachováte vzpomínku na svého blízkého, ale také vytvoříte trvalý odkaz pro budoucí generace. Může sloužit jako připomínka vlivu, který měli na váš život i životy ostatních lidí, kteří váš život obohatili. Můžete si však skleněnou plastiku také koupit sami pro sebe. Připravit a naplánovat si vlastní pohřeb má hlubokou tradici v mnoha kulturách. Společnost pak má jasná pravidla, nedojde k nesvárům či nenaplnění našeho přání při rozloučení, proto si stejně jako plánování vlastní závěti nebo svatby můžeme vychystat a rozplánovat i svůj vlastní pohřeb. Investice do uměleckého objektu je jednou z nejstabilnějších čili zároveň zhodnocujeme důstojně zhodnocujeme majetek pro budoucí generace i přispíváme ke klidu v rodině a jasnému řešení..“ dodává Martina Sikorová.

 Kolekce je ucelená a již teď je zájem vystavit jí za hranicemi naší republiky. Jednotlivé objekty si lze v rámci zakázkové výroby pořídit od několikaset tisíc korun až v řádu miliónů, dle náročnosti a požadavku klienta.

Glaz Bridge zajišťuje kompletní služby v rámci výroby a produkce práce s autory i následného servisu.

www.glazbridge.com

FB Glaz BridgeFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Skleněné dušičky s Glaz Bridge (private art event pro sběratele do 4. 11. 2023)