Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Situace 69 – Darina Alster a Anna Tretyakova

28. 3.-28. 3. / Galerie Pavilon /

28.3.2017 proběhla v galerii Pavilon, Mostecká 3, Praha 1, již 68. jednovečerní konceptuální Situace – Darina Alster a Anna Tretyakova

Program Situace v Galerii Pavilon sestává ze série jednovečerních
událostí, během kterých jednotliví umělci, teoretici a kurátoři, nebo
umělecké skupiny představí krátké konstelace, gesta, která se mohou pohybovat kdekoli v linii site specific instalace až performance..

Dark Mirror/Temné zrcadlo

“Hledíš-li dlouho do propasti, i ona nahlédne do tebe”

Temné zrcadlo je v naší instalaci symbolem “nevědomí”, neurčité “temnoty”, kterou máme v sobě. Setkání s ní je vnímáno jako rituál – hra o přání s něčím, co nedokážeme přesně definovat a poznat.. Jádrem instalace je Sygil Generátor – textový automat převádějící divákem vyjádřená přání do zvukové podoby mantrického jazyka, který dotváří zvukovou atmosféru zaříkávání.

Dívat se do temného zrcadla je podobné nazírání do propasti, nebo čehokoliv, co neodhalí na první pohled svoji podstatu, ale posouvá nás dál a dál od našich původních představ a naděje spatřit něco konkretního. Instalace Dark Mirror je výzvou pro diváka – Obrátit se do vlastního nitra a skrz přaní poznat čím v současné chvíli je a kam směruje. Jak říkají: hledíš-li dlouho do propasti, i ona nahlédne do tebe”.

kurátorka: Anna Tretyakova
koncept: Darina Alster
videoinstalace: Michal Kindernay
programátor: Ondrej Prucha a Initi.org
zvuk: Šimon Kubec, Ondrej SkalaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Situace 69 – Darina Alster a Anna Tretyakova