Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Secondround Launch Party

5.5.2016 proběhla v Radlické kulturní sportovně, Za Ženskými domovy 125/5, Praha 5, jednovečerní Secondround Launch Party.

SecondRound je nová online platforma založená na podpoře designérů, umělců, obchodů, seconhandů a projektů, kteří nějakým způsobem zakomponovali do své ideologie otázku udržitelnosti. A to formou redesignu, slowfashion, recyklace, junk artu, upcyklace nebo využitím ekologických a přírodních materiálů.

Našim cílem je toto téma představit trošku jinou ,,fresh“ formou, a podporovat ty, kteří s pojmem ,,sustainable“ teprv začínají. Psát články a rozhovory, fotit, točit, realizovat workshopy, meetingy a spolupracovat s dalšími projekty.

V rámci našeho eventu 05/05, spustíme webovou stránku, která bude hlavním médiem za celou online platformu SecondRound.

Podpořte náš projekt a nezapomeňte nás sledovat na našich facebookových stránkách a na instagramu!

Facebook: https://www.facebook.com/secondroundprg/

Instagram: https://www.instagram.com/secondroundprg/

Prezentovali se a vystavovali:

– LUSH Česká Republika + Workshop – Tuto značku asi netřeba nikomu představovat, rádi vám však připomeneme, o co se jedná. Lush je čerstvá a ručně vyráběná kosmetika v následujících číslech: 100 % produktů je vegetariánských, 85 % je veganských, 65 % je samokonzervačních a 35 % je dokonce bez obalů! Produkty jsou vyrobené rukama, netestují se na zvířatech a srdcem filozofie značky jsou čerstvé suroviny. Zúčastněte se i workshopu, kde si můžete vyzkoušet přímo na místě výrobu produktů LUSH, případně si rovnou zakoupit na místě.

– ĽUBICA SKALSKÁ + Workshop – návrhářka původem ze Slovenska, která si k otázce udržitelnosti našla cestu a rozhodně v ní hodlá pokračovat. Nejen, že si můžete koupit její originální kousky přímo na místě, ale mužete si zůčastnit i workshopu na téma Denim a šperk.

– ANDREA ,,ŽABKA“ KLVÁČKOVÁ + Workshop – další talentovaná slovenka, která ráda nejen maluje obrazy, ale také redesignuje boty, oblečení nebo prkna! Přineste si čepice, boty nebo trička a zúčastněte se workshopu s Žabkou! Pomůže vám namalovat neuvěřitelné motivy na vaše kousky!

– LIŠKA MAZANÁ + Exhibice – Přírodní kosmetika pocházející z Česka? Ano! Liška mazaná představí svoji neuvěřitelnou kosmetiku, kterou si můžete na místě nejen zakoupit, ale dozvědět se také více i o výrobě balzámu na rty!

– SCORO COCO – Máme tady i něco pro pány! Tento unikátní obchod se zaměřuje primárně na vintage pánskou módu a to hlavně mezi lety 1920 – 1980! Neuvěřitelné kousky, které si můžete zakoupit na místě!

– BOHO Vintage concept store – Vintage obchod, který cilí na milovníky originálních a retro kousků. Objevte kouslo retra a vintage! Udělejte si radost a kupte si kus historie!

– JÁ NA TOM DĚLÁM + Workshop – Otevřený spolek v duchu DIY, který pořádá workshopy, spolutvoření a sdružování kreativních lidí. Můžete se těšit na workshop – jak si vytvořit originální peněženku z kazet!

– REFORMA + Workshop – Šperky a doplňky vznikající kombinací odpadních materiálů (papír, sklo, plast…) a znovupoužitím rozbitých šperků a doplňků! Těšit se můžete i na workshop – výrobu papírových korálků ze starých časopisů!

– HOLY COW – Holy Cow je vegan boutique s obuví a doplňky, jejichž nákupem neubližujete! Pokud byste si rádi koupili kvalitní veganské boty, určitě si vyberete přímo na naší párty!

– BY MARCAT – Je vintage obchod který se nese v duchu „Zapomenutých pokladů z 20.- 80. let, objevených a oživených s láskou a „kočičí“ péčí“.

– POKOJ Č. 10 – Exhibice – Pokoj č. 10 je sdílená šící místnost v Praze. Je to místo, kde probíhají šicí kurzy a kam si/se můžete přijít jen tak (za)šít. Stačí, když si přinesete látku… Stejně tak můžete i na naši akci, kde vás bude čekat šicí stroj a šikovné ruce!

– PROSTĚPRIM – Hodinky s duší a historií, které si můžete koupit i v rámci našeho eventu. Ikonické kousky, kterým projekt ProstěPrim vdechl nový život! Pořiďte si jedny i vy!

– ETIKBUTIK – Je jím EtikButik prodávající veganské boty a etickou módu. „No a co jsou to ty veganské boty a co je to ta etická móda?“ Přijďte se podívat do Radlické, kde EtikButik nebude chybět!

– FRESHLABELS – Freshlabels každý zná jako obchod, který nabízí nejen pánskou a dámskou módu, ale také boty a doplňky ze všech koutů světa. V rámci našeho eventu představí svoji část portfolia zaměřenou na udržitelnou módu a eco-friendly značky!

– HELENE NGUYEN – Talentovaná, mladá designérka, jejiž vítězný projekt Safety Pearls vznikl v kolaboraci s německou univerzitou HS Düsseldorf a projektem WMBF (centrum zaměstnávajícím přes 1000 zdravotně postižených lidí, například i výrobou šperků v kooperaci s designéry). Koncept vznikl využitím spínacích špendlíků a variací perel.

– SLOW BAZAR – Další secondhand, který představí své unikátní kousky, které si můžete zakoupit přímo na místě! Ochotná Veronika vám ochotně ve všem poradí!

– RECYCLE WITH LOVE – Bez Recycle with love by to snad ani nešlo! Jsme rádi, že Vám můžeme představit i tento úspěšný slow fashion store, v kterém najdete etické a udržitelné kousky i zastoupení vintage stylu a upcyklace!

– LOWELY CRUISERS – Dalším projektem, který podpoříme je Lowely Cruisers, který ma pod palcem Juro Vartik. Handmade a custom cruisers ze Slovenska! Zrecyklovaná a redesignovaná prkna, která mají snad ještě hezčí design než na začátku!

– ONESIP COFFE – A co tak dobrou kávu? Kluci z Onesip Coffee svou novou kavárnu otevřeli doslova před pár dny, ale cappuccino opravdu umí! U nás se představí s jejich unikátním upcyklovaným stánkem v kontejneru! To si nenechte ujít!

– PAPÍRNA – Základním stavebním kamenem jejich práce je sběrový papír z recyklovaných vláken barvených při výrobě. Kromě ucelené řady produktů připravují také speciální edice. To vše můžete vidět u nich v kamenném obchůdku na Letné či na nejrůznějších prodejních akcích včetně naší Launch Party!

– SEGRASEGRA – streetová značka @segrasegra.cz založená dvěma sestrami, jejichž filozofií je “bike-to-office fashion”. Jde o designovou módu s vlastnostmi sportovního oblečení. Sestry pracují s kvalitními materiály, přírodními i syntetickými, použitými tak, aby bylo oblečení funkční, ale přesto elegantní. My jim fandíme a těšíme se na ně! Sbohem elasťáky, na kolo už jedině v SegraSegra!

– 3XR x IKEA – 3XR (Redukuj / Renovuj / Recykluj) bude na SecondRound Launch Party! Projekt s názvem 3XR vznikl z potřeby upozornit na stále se zkracující cyklus věcí od výroby po jejich „pohřeb“. Vše, co v projektu vzniká, pochází z materiálu nasbíraného v modrožlutých obchodních domech IKEA „Nechť je 3xR i Vám inspirací a podmětem k zamyšlení nad otázkami spotřeby, konzumu a odpadů.“

– KUZMARKT – „Kuzmarkt jsou vzpomínky z dětství a sbírka šperků, kabelek, modních doplňku, hrnečků, konviček, lampiček, nábytku a spousta malých úžasných předmětů převážně z minulého století s láskou a s nadšením vybírané u nás a všude po světě.“ Ještě musíme něco dodávat?

– SHOP PICKY ME – Shop Picky Me, který hlásá „slow down, be second“. Shop PickyMe má úctu k historii, lidské práci i přírodním zdrojům a každý kus v nabídce je proto pečlivě vybírán!

– XOXO STOOL – Jsme nadšení, že na naší Launch party budete moci vidět i tyhle skvělé dřevěné stoličky od designéra Ondřeje Pelikána! Díky chytrému designu je výroba XOXO stool vysoce efektivní a téměř bezdopadová. ,,Kombinací stoliček získáte nápaditý vizuální efekt a nemusíte přitom rezignovat na funkčnost.“

– ANTONIE LECHÉR – Dalším jménem je studentka ateliéru šperku z FDU – Antonie Lechér, která mimojiné vytvořila úžasný prsten (Seal ring) z bioplastu se semínkem uvnitř. Pokud vás prsten omrzí, zanechte ho v lese kde se o něj postarají půdní plísně, teplo, světlo a vlhko. Seal ring se začne zhruba za čtyři měsíce rozkládat a semínko začne klíčit jako nová naděje. Úžasné, že?!

– REKOLA – Vystavující z kterého máme opravdu velkou radost! Rekola jsou projektem komunitního sdílení kol pro všechny. Už žádné stojany, ani omezení! Vyzkoušejte růžový bikesharing v českých městech i vy a přesvědčte se sami!

– REDRESS – Online secondhand, který navázal spolupráci s předními českými designéry jako jsou například Chatty, Monika Drápalová, Denisa Nová nebo Klára Nademlynská. Přijdte si zakoupit český design za dostupnou cenu přímo k nám, a podpořte myšlenku slowfashion!

– DEAFMESSANGER – Sami se označili za ,,skromné kluky z Moravy, co v Praze vyrábí věci z papíru. Ale tu skromnost jim lidi čím dál tím míň věří. Není divu, když už o nich psal Forbes“ A my nepochybujeme! Do těchto jedinečných diářů a zápisníků, které žijí svým vlastním příběhem jsme se zamilovaly i my!

– KAKUSEI + Workshop – ,,Umění, design, móda“ – to vše najdete pohromadě v rámci nově vzniklého projektu Kakusei, který přináší produkty a díla lokálních umělců, návrhářů a design studií. Pomáhají lidem objevovat tvůrce a nakupovat přímo od nich jejich zboží. K nám přinesou i značky jako je BeWooden, Respiro nebo Mavemi. V rámci jejich prezentace můžete nahlédnout i na 3D tisk z PLA – ekologicky nezávazný materiál z kukuřičního škrobu.

– KRISPOL – První motýlkářství v ČR, které se specializuje na výrobu ručně šitých motýlků z lokálních materiálů. Pro naší launch party vznikla speciální kolekce 5ti motýlků vytvořených ze starých košil!

– MARTIN PRACHAŘ – Student malby na FDULS v Plzni, zajímající se především o figurální kresbu a malbu. Jeho tvorba je z velké části ovlivněna graffity a street artem. Experimentuje s materiály a vytváří expresivně-abstraktní formy obrazu. Část jeho práce si můžete nejen prohlédnout v rámci naší 05/05 party, ale také zakoupit přímo na místě a podpořit tak mladé české umění!Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Secondround Launch Party