Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Scénické čtení z knihy Mileny Ody: Oslovujte mě cizinče

26.5.2016 proběhlo v Le Palais Art Hotelu Prague, U Zvonařky 1, Praha 2, scénické čtení z knihy Mileny Ody: Oslovujte mě cizinče.

„Znáte ten pocit cizince? Znáte ten pocit uvědomění si vlastní cizosti? Když člověk ví, že není vítaný v cizí zemi? Jaký je to pocit, být odmítnutý? Co vede některé necizince k tomu, že kriticky dívají na cizince v jeho zemi?“ – (Oslovujte mě Cizinče │Nennen Sie mich Ausländer, Milena Oda, 2016)

Milena Oda (* 15. března 1975 v Jičíně)

Milena Oda (i jako Milena Oda Láska) narozená v České republice je úspěšnou německy píšící autorkou románů, povídek, esejů, divadelních her, poezie či scénářů. Milena byla oceněna cenami a stipendii v zahraničí (Nominace na Ingeborg-Bachmann Preis, Iowa International Writers Workshop aj.). Žila 15 let v Berlíně, pobývá často v USA a v Egyptě, nyní v Praze. Je rovněž překladatelkou, režisérkou, herečkou a performerkou. Založila své vlastní nakladatelství v Los Angeles Bohemian Paradise Press (www.BohemianParadisePress.com), kde prezentuje a prodává své knihy, stejně také mezinárodní platformu pro divadlo, film a hudbu Bohemian Paradise Productions (www.BohemianParadiseProductions.com). Její knihy vycházejí v českém jazyce v jejím vlastním překladu či v překladu Heleny Dědičové jako nyní křtí svoji bilingvní knihu „Oslovujte mě Cizinče/Nennen Sie mich Ausländer“, Bohemian Paradise Press, 2016. Česky vyšla rovněž jeji divadelní hra „Pěkné vyhlídky/Mehr als Meer“ (Bohemian Paradise Press, 2015), nominovaná na Cenu Alfréda Radoka.
Obálka obraz: Lubomír Typlt „Tak se směje cizinec“ (www.typlt.com)
www.MilenaOda.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Scénické čtení z knihy Mileny Ody: Oslovujte mě cizinče