Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Sámer Issa – 30. birthday party

7.8.2015 proběhly v Dance Union Clubu, Vínohradská 25, Praha 2, opět velkolepé narozeniny, tentokrát kulaté – 30., zpěváka Sámera Issy.

Narozeninový koncert provázela řada hudebních překvapení samotného interpreta včetně mnohých duetů, které spolu se Sámerem Issou zazpívaly například Martina Balogová nebo Hanna Pekhart. Jak už bylo napsáno, každá narozeninová oslava by se měla nést v duchu překvapení a proto se odehrála nejen ta hudební, ale i ta doprovodná jako jsou gratulace přátel, osobní setkání s fanoušky a v závěru koncertu i podpora Sámera Issy nadaci Rakovina věc veřejná.

Světlana Dekhtyareva je mladá umělkyně z Moskvy, která namalovala sérii obrazů, které byly součástí dražby a výtěžek poputuje právě na konto zmíněné nadace.

Dance Union Club (místo konání akce), Sweet 60s (postarali se o občerstvení hostů – překvapením byl “Sámerburger”, který patří ke zpěvákovým nejblíběnějším a proto jej pro tento významný večer organizátoři takto pojmenovali). Díky patří partnerům akce Bandi Vamos, kteří tradičně oblékají Sámera Issu pro významné akce. Květinová část byla darem od Luxury Flowers. Na akci se dále podíleli RazorPit, Los Keros CB, Visage Studio, AVP Tattoo Cafe Bar a Kotek Security.

Sámer Issa (* 7. srpen 1985 v Děčíně) je český zpěvák známý svou účastí v televizní soutěži Česko hledá SuperStar.

Dětství prožil v Damašku v Sýrii, od 6 let žije v Česku. Ze Sýrie pochází jeho otec, jeho matka je Češka. Má mladšího sourozence Marwana.

V roce 2004 se účastnil 1. ročníku soutěže Česko hledá Superstar, kde se umístil na 3. místě. Zpíval např. tyto písně: Against All Odds od Phila Collinse, A Hard Day’s Night od Beatles, Don´t Speak od No Doubt, It´s Raining Men od The Weather Girls nebo Billie Jean od Michaela Jacksona.

Profiluje se nejen jako autor hudby ale i textů, které jsou převážně v anglickém jazyce, a tanečník. Patří k nejvýraznějším představitelům mladé pěvecké generace v Česku.

Po účasti v soutěži Superstar vydal svou první desku Busted ve stylu pop/r’n’b, ze které vzešly dva singly Busted a Shake it, na které byly natočeny videoklipy. Desky se prodalo 50000 kusů a získalo během prvních 14 dní dvouplatinovou desku. Na tomto albu se objevil i duet s Martinou Balogovou Adorable. Na desce spolupracovali Gábina Osvaldová, Ondřej Brzobohatý, Ondřej Soukup, Radoslav Banga, Daniel Hádl, americký producent Jorge Corante, Sugababes a Christinou Aguilerou. Desku křtili manželé a skladatelé Gábina Osvaldová a Ondřej Soukup.

Po roce vydal Sámer Issa svou druhou a zatím poslední desku s názvem Break The Silence ve stylu hip hop/r’n’b. Kromě Sámera Issy na albu zpívá i Martina Balogová, Victoria, na písních se podíleli DJ Wich a Ondřej Brzobohatý. Album křtil již zesnulý skladatel Karel Svoboda s manželkou Vendulou Svobodovou. Desky se prodalo více než 8000 kopií a byla oceněna zlatou deskou. Na píseň Až zastavíme čas byl natočen videoklip a v roce 2007 ji Issa přezpíval do ruského jazyka.

Sámer Issa má za sebou také několik spoluprací, mezi ty nejzajímavější patří duet s Martinou Balogovou na její debutové desce I Am Not From Here s názvem Timeless, jehož původní verzi nazpívala první americká Superstar Kelly Clarkson a její kolega z téže soutěže, Justin Guarini.

Hostoval na desce českého producenta DJ Neo. Na album ‚Heartbreak Club‘ nahrál zpěvák dvě písně ‚When I Am With Her‘ a ‚Ignorants‘. Desky ‚Heartbreak Club‘ se podle dostupných informací prodalo přes 5000 kusů.

V letech 2004–2007 Sámera Issu doprovázela taneční skupina Dance2xs, pak je na krátkou dobu nahradila taneční skupina JAD Company pod vedením Yemiho A.D., kterou střídal s tanečníky break dance. Poté Sámer Issa začal spolupracovat se skupinou Art Edition a JUSTINCREDIBLE TEAM.

Zdroj CV: Wikipedia (kráceno).

https://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%A1mer_Issa

https://www.facebook.com/SamerJosephIssa?fref=photoFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Sámer Issa – 30. birthday party