Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Rozloučení s Tonlabem Praha (bude se stěhovat do Bystřice p.Hostýnem) a prezentace rezidentů

26.10.2015 proběhl poslední prezentační večer rezidentů Tonlabu pro sezónu 2014/2015, a zároveň rozloučení s pražským ateliérem Tonlab.

Tonlab Praha byl otevřený rezidenční ateliér, prostor pro výstavy, přednášky a workshopy z oblasti průmyslové a vizuální kultury. Koncem roku 2015 se stěhuje do centrály společnosti TON do Bystřice pod Hostýnem (www.ton.eu)
Projekt je rezidenční “start-up” určený pro studenty a absolventy navazujících magisterských studií v tvůrčích oborech jako produktový design, vizuální komunikace, fotografie, textilní design, móda, ad.. Dlouhodobým cílem projektu je podpora českého průmyslu a jeho kultury, komunikace a propagace.Každý rok společnost TON a.s. poskytne 6 rezidentům prostor zdarma na dobu jednoho roku, který mohli využívat ke své tvůrčí a komerční činnosti jako ateliér. Od roku 2016 tedy v centrále firmy v Bystřici pod Hostýnem.
Světlý prostor v Tusarově 55 na Praze 7 byl situován ve 3.patře budovy historické výroby L. Hainz a měl tak zcela ideální dispozice ke zmíněným účelům. Rezidenti podmínečně udržovali v provozu nastavený program přednášek, diskuzí, výstav a dalších společenských, kulturních a vzdělávacích aktivit.

Rezidenti ateliéru:
Martin Kropac Mirasu I architektura
Hana Petrik I architektura
Dimitri Nikitin I architektura, urbanismus, volné umění
Martin Bražina I výtvarné umění
Anežka Podzemská I textilní design
Dana Elsterová I textilní design
Markéta Kratochvílová I design a šperk
Tadeáš Podracký I sklo
Štěpán Marko I grafický design


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Rozloučení s Tonlabem Praha (bude se stěhovat do Bystřice p.Hostýnem) a prezentace rezidentů