Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Radost, vášeň, posedlost! – výstava sbírky umění Michala Richtra

Do 6. 8. 2022 bude v Galerii Magnus Art (Galerii J&T Banky), Sokolovská 700/113a, Praha 8 (přímo na metru Invalidovna), přístupná krásná a velmi zajímavá výstava Radost, vášeň, posedlost! – sbírka umění Michala Richtra.

Vystavení umělci: Bolf, Černický, Dokoupil, Hilmar, Hísek, Houser, Jirásek, Kaláb, Kintera, Kolář, Kolíbal, Kratina, Kubíček, Matějů, Nikl, Pastrňák, Róna, Sýkora…

Každý sběratel dává své sbírce unikátní otisk, ten Michalův jsou struktury. Výstava Radost, vášeň, posedlost představuje vybraná díla soukromé sbírky Michala Richtra, které spojují právě různé formy struktur, od nejčistších geometrických forem, až po nepřehledné organické změti tvarů a barev. Michal je objevuje napříč generacemi tvůrců i uměleckými médii. Jeho kolekce je tak mimořádně pestrá, a přitom k sobě všechna díla tak nějak přirozeně patří.

Příběh Michala Richtra je výjimečný. K výtvarnému umění a kreativitě má celoživotně přirozeně blízko díky svému rodinnému zázemí i profesi. Sbíráním uměleckých děl se zabývá již dvě desetiletí. Přitahují ho různé formy struktur, od nejčistších geometrických forem, až po nepřehledné organické změti tvarů a barev. Objevuje je napříč generacemi tvůrců i uměleckými médii. Jeho kolekce je tak mimořádně pestrá, a přitom k sobě všechna díla tak nějak přirozeně patří.

Michal Richtr (1966) je sběratel umění a přední český odborník na problematiku corporate identity design. Působí jako jednatel a výkonný ředitel Dynamo design. Absolvent Filozofické fakulty Masarykovy univerzity několik let studoval také střih na FAMU. Po revoluci založil reklamní agenturu TIME. Po prodeji agentury BBK/TIME nadnárodní firmě Ogilvy v roce 2000 se stal Michal Richtr managing directorem v Ogilvy CID, kde pomohl na svět mnoha povedeným vizuálním stylům, např. pro Agropol, CS Cargo, J&T, Zentivu či PPF. Je propagátorem designu jako konkurenční výhody v rámci projektu Design & Prosperita.

„Začíná to vždy stejně: koupíte si jednu věc, pak koketujete, co dál, koupíte si další, máte jich víc a pak se z toho stane Radost, vášeň a posedlost! a nejde přestat.“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Radost, vášeň, posedlost! – výstava sbírky umění Michala Richtra