Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Privátní vernisáž výstavy autorských děl Viléma a Jiřího Friče: Art for rest na Waltrovce

Pouze v pátek 13. 5. 2022 a od pondělí 16. 5. 2022 do středy 18. 5. 2022 (vždy od 14:30 do 18:30) se mohou vážní zájemci zejména z řad sběratelů objednat na privátní prohlídku prodejní výstavy autorských děl Viléma a Jiřího Friče: Art for rest na Waltrovce. 

KDE:  Waltrovka, 5. patro budovy Aviatica, U Trezorky 921/2, Praha 5-Jinonice (kousek od metra Jinonice). Objednat se je možno na e-mailu artforestinfo (zavináč) gmail.com.

Společnost Artforest s.r.o., jejímž zakladatelem je MgA. Vilém Frič je pokračováním dlouholeté rodinné tradice českých výtvarných umělců, kteří působí na tuzemském i zahraničním trhu od roku 1973 (Prof. Jaroslav Frič, MgA. Jiří Frič).

Prioritním zaměřením firmy Artforest s.r.o. jsou návrhy a realizace uměleckých autorských děl, předmětů, designu a konceptuálních projektů.

Z jejich celosvětově známých prací připomeňme alespoň EXPO 1979 – Japonský pavilon paleontologie / Tokio / Japan a Crystal River 1989 – Památník I. Ghándí / New Delhi – sax Indie.

Výtvarná díla Jiřího a Viléma Friče jsou výsledkem intenzivní ruční práce, profesionality, hlubokého respektu k práci s materiály a citu pro detail, prostor a design. Plastické roviny se stávají reliéfem, sochařské hmoty se mění v malbu a prostor architektury se jejich zásluhou
mění díky světlu, jež tu hraje dominantní roli, v celek nekonečných pokračování a variací.

Specializujeme se:

 • návrhy a realizace uměleckých autorských děl: sochy, plastiky, předměty a designové doplňky
 • výtvarná řešení – koncepty: návrhy a realizace veřejných interiérů, exteriérů, soukromých sídel, reprezentačních místností a prostor
 • konceptuální projekty: veřejné prostory, veřejné a soukromé parky, zahrady
 • „Art for rest“ / umění pro odpočinek – kinetické sochy, fontány, plastiky

Pracujeme s těmito materiály:

 • kov
 • nerezová ocel
 • hliník
 • sklo
 • kámen
 • dřevo
 • drahé kovy

Naše výtvarná díla a produkty jsou distribuovány pod vlastní obchodní značkou Artforest,
nebo pod autorskou značkou jednotlivých autorů, které prezentujeme nebo rovněž zastupujeme.

Díla jsou chráněná autorským zákonem č. 121/2000 Sb a průmyslovým vzorem.

MgA. Vilém Frič

narozen 1982 v Praze

Zabývá se uměním a designem se zaměřením na sochy z nerezu, oceli a interiérový design (stoly, fontány, mísy, světelné plastiky) a kinetické sochy. Jeho výtvarná díla jsou výsledkem intenzivní ruční práce, profesionality, respektu k práci s materiály a citu pro detail, prostor a design.

Přírodní energizující motivy, vzájemná symbióza, obnovitelné zdroje energie, propojení současné moderní technologie a designu, jsou hlavním motivem jeho tvorby. K interiérovému designu přistupuje spíše se sochařským ztvárněním a vždy se jedná o limitované série – originální autorská díla koncepčně spjatá funkcí a základním materiálovým tvaroslovím.

STUDIUM

2002–2009 Vysoká škola umělecko-průmyslové v Praze, prof. Vratislav Karel Novák (sochařský atelier, kov šperk)
1997–2001 Střední umělecko-průmyslová škola v Praze (scenografie)

MgA. JIŘÍ FRIČ 

narozen 1949 v Praze

STUDIUM 

1968-1973 – Akademie múzických umění Praha/ prof. Františk Tröster, nár. umělec Ladislav Vychodil (scenografie), Prof. Oldřich Smutný (malba)
1964-1968 – Střední umělecko-průmyslová škola v Praze

Část tvorby můžete vidět na www.artforest.cz
 
Sledujte FB artforest


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Privátní vernisáž výstavy autorských děl Viléma a Jiřího Friče: Art for rest na Waltrovce