Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Příprava na ASFALT: Martin Groch w/ Aleš Hvízdal feat. Dru Lnchmt und Klub AVU

17.3.2016 proběhla v galerii KIV v objektu Karlin studios, Křižíkova 34, Praha (vzadu) jednorázová výstava – instalace – performance ASFALT: Martin Groch w/ Aleš Hvízdal feat. Dru Lnchmt und Klub AVU. Petr nafotil připravený set před zahájením akce.

Výstava autorů Martina Grocha a Aleše Hvízdala. Závěrečný výstavní projekt Galerie KIV proměnil galerijní prostor v taneční parket.

Propojení party a galerijního provozu nastavuje významy, které nás vrací zpátky do historie, kdy noční život a umělecká scéna splývají v jedno a totéž. Legendární klub Piper fungoval přes den jako galerie současného umění a přes noc se proměnil v noční klub. Zatímco přes den se z umění v galerii stávala pouhá komodita, veškerá radikálnost na poli umění probíhala v noci.

Pod rytmy techna ožily v hale Karlin Studios původní kořeny. Techno hudba, která je ve své podstatě industriální dislokací se zde navrací zpět ke svému referentu. Asfalt se stává médiem, které poukazuje na silnici jako na produkt výroby – hegemonického rozšiřování moci korporátních institucí založeném na obchodu s komoditou ropy. Společenská vize budoucnosti performované společnosti se v bezprostředním okolí Karlin Studios dostává do konfrontace s jejím uskutečněním. Z uměleckých objektů se stává pouhý party decor.

Stalo se umění pouhou zábavou? Je schopné vyvolat sociální změnu?

Může ještě dnes být party radikální?
– – –
content: ASphalt dance floor, „KV2 Audio, Music, photography/non photography, FB event, dancin people, drinks, etc.

Akce se konala v rámci Žižkovské noci.
http://www.zizkovskanoc.net/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Příprava na ASFALT: Martin Groch w/ Aleš Hvízdal feat. Dru Lnchmt und Klub AVU