Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Premiéra limitované edice autorského tisku Tomáše Kubíka: Ignudo I.

23. 6.-31. 12. / Galerie Art Mozaika / Malba

Od 23. 6. 2021 si v galerii Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, mohou vážní zájemci za příznivou cenu zakoupit vyjímečný autorský tisk podle obrazu Tomáše Kubíka: Ignudo I.

V případě zájmu můžete kontaktovat přímo mě na martfryc (zavináč) gmail.com.

Jedná se o unikátní giclée tisky v limitované edici 50 Ks, které byly díky laskavosti společnosti COPY GENERAL vytištěny na desetibarevné tiskárně. Odborníci z COPY GENERAL strávili s Tomášem Kubíkem desítky hodin, aby na tištěném díle vyladili sebemenší detaily a nuance.

Kvalitní pigmentové inkousty a hluboce matný bavlněný papír nejvyšší třídy z výtisku dělají skutečnou tiskovou lahůdku. A taky zaručují vysokou barevnou stálost a dlouhou životnost, kterou ocení i další generace.

Tento autorský tisk vznikl v rámci spolupráce společnosti COPY GENERAL s galerií Art Mozaika na představení výjimečného bezkontaktního velkoformátového skeneru WideTek 36Art.

Ten je určený ke skenování obrazů, grafik a dalších uměleckých děl a bude ho možné v rámci služby v COPY GENERAL využívat na pobočce Praha 2 – Londýnská 57.

Výhodou této technologie je především rychlost (1 obraz trvá max. minutu), výjimečná obrazová kvalita (rozlišení 600dpi, v plné ploše necelých 800Mpx), barevná věrnost, široký barevný prostor a geometrická přesnost naskenovaných originálů. WideTek 36Art skenuje obrazy, kresby a grafiky do velikosti 0,9 x 1,5 m.

Není tedy třeba nutné nastavovat svícení při fotografování, řešit odlesky, atd.

Více na:

https://art.copygeneral.cz/

….

MgA.Tomáš Kubík studoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru klasických malířských technik prof. Zdeňka Berana a v intermediálním ateliéru prof. Milana Knížáka. Specializuje se především na realistickou figurální malbu.

V jeho portfoliu najdeme i řadu dalších malířských žánrů a technik (zátiší, krajinomalba, pastel, perokresba atd.). Jeho největší inspirací jsou období Renesance a Baroka, obrazy starých mistrů, kde nachází kvality, které často v „současném“ malířství postrádá. Obrazy Tomáše Kubíka jsou k vidění ve sbírkách NG v Praze a v soukromých sbírkách milovníků umění po celém světě.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Premiéra limitované edice autorského tisku Tomáše Kubíka: Ignudo I.