Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Představení nové módní kolekce Michala Marka: Alternative Future

13.4.2018 se v Pražské křižovatce – Kostele sv.Anny, Zlatá ul., Praha 1, konalo slavnostní představení módní kolekce Michala Marka: Alternative Future formou módní přehlídky a „živé vernisáže“.

Módní návrhář představil 13.4.2018 v kostele sv. Anny (Pražská křižovatka) svoji novou módní kolekci nazvanou ALTERNATIVE FUTURE, a to opravdu velkolepě. Přehlídka přilákala stovky hostů, mezi nimi mnoho známých tváří – modelky, herečky, zpěvačky, bloggerky, fotografy, režiséry i kurátory umění, političky a mnohé další zajímavé osobnosti, včetně českých a slovenských médií.

Dorazili např. herečka Nela Boudová, úřadující česká miss Michaela Habaňová, modelka Aneta Vígnerová, módní kritička Františka Čížková, Monika Štiková, zpěvák Sámer Issa nebo česká „barbie“ Gabriel Jiráčková a další…

„Jsem nadšen z velké účasti i ze samotného výsledku celého večera, lidé se opravdu bavili a soudě podle reakcí odcházeli nadšení“, sděluje své bezprostřední pocity návrhář.

Kolekce je určená ženám i mužům, zahrnuje volnočasovou módu, pouzdrové a společenské, ale i svatební šaty. Hlavní barevností je zlatá, stříbrná, smetanová a černá. Kolekci doplnily módní ledvinky z tvorby Michala Marka a šperky designérky Mila Zila. Střihově minimalistická avšak velmi vznešená a ženská kolekce.

Hlavními tvářemi dámské kolekce jsou modelka Kateřina Wohlmann Votavová a Lucie Kolínková Marková. Na mole však nechyběl ani nejkrásnější muž planety Tomáš Martinka nebo muž s nejkrásnějším tělem na světě Michal Gajdoschek. Pánskou řadu pak představil sám módní návrhář Michal Marek.

„Nosným tématem kolekce je naše budoucnost a její alternace. Podstatou naší budoucnosti jsou naše myšlenky“, tak popisuje návrhář tématiku své kolekce.

Koncept prezentace spočíval v propojení módy s uměním, prostorem a hudbou, včetně make up a hair stylingu, a to formou živých instalací, tzn. že modelky byly součástí specificky vytvořených instalací. Modelky v průběhu večera měnily pózy, otáčely se – tak, aby každý host měl možnost vidět každý detail. Součástí těchto instalací byly obrazy a artefakty součastného českého malíře Petra Jáchyma a florální a jiná aranžmá květinové designérky Barbory Durschmídové, doplněné o světelné a vizuální efekty. Každá instalace byla zcela výjimečná, odlišná, s jinou tématikou i pojetím, přitom však tvořily jeden logický celek. Každý z hostů tak bude měl jedinečnou možnost vnést se do světa totální fantazie, odlišných emocí, prohlédnout si modely, obrazy i aranžmá zblízka a stát se tak součástí.

Celý večer doprovodila hudba DJ Rob Smile a JR.SchwinG ve stylu deep house.

Generálním partnerem večera byla distribuční společnost Mark Distri. Partnery byly kosmetické firmy Catrice Cosmetics, Real Technics, luxusní optika Eye-Eye, vlasové studio Marcela Šťástky, Medical clinic, Petr Jáchym art, florist Barbora.

Mediálním partnerem byl portál luxus.cz.

www.marekmichal.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Představení nové módní kolekce Michala Marka: Alternative Future