Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Pop – up • story 7 • nostalgia •

30. 3.-20. 6. / Koncept story / Design

Do 20.6.2017 bude v showroomu Koncept story, Řezáčovo náměstí 3, Praha 7, běžet zajímavá prodejní prezentace nových značek nazvaná • story 7 • nostalgia •

Festival Best of: 2016 a hmatatelná NOSTALGIA v Koncept Story

Roční fungování designérského hnízda Koncept Story bylo stvrzeno postupem do finále soutěže Czech Grand Design. NOSTALGIA je další ze série tematických pop-up prezentací, kterou showroom na Řezáčově náměstí uvádí. Nyní se tak děje v rámci doprovodného programu přehlídky všech nominovaných finalistů na CGD, festivalu Best Of: 2016.

Jarní vzduch má v sobě příměsi matných a lehce palčivých připomínek bezstarostných chvil. Trojice hostujících tvůrců v KS se s Vámi dělí o své subjektivní prožitky, efemérní dojmy a představy, které můžete zakoušet téměř všemi smysly a nacházet v nich také části sebe. Pop-up NOSTALGIAzahajuje čtvrteční cocktail party prodej aktuální tvorby Soap., designérského dua Štěpánková / Kladošová – Zachumlání laní a Jana Voňková. Spojujícím znakem jejich produktů je nostalgie po dětství a „voňavých“ okamžicích, s níž vnikaly a kterou prostředkují.

Laskavá nostalgie z mýdla / Soap.

Má v sobě kus napětí a tajemství ženských nočních stolků. Mé dětské lačnosti po vůni uzavřených ženských šatních skříní. Je v ní špetka poetické kuchyně, vůní jídel a koření mé babičky. Obsahuje moje vzpomínky na ženský neuchopitelný svět něhy, který mě obklopoval… Značka Soap. se ve své mýdlové kolekci Nostalgia dělí o prchavé dojmy, představy a emoce, jež v nás občas s nemalou naléhavostí vyvolávají specifické vůně. Složení kolekce zkomponováno ve třech variacích – mýdla s hřebíčkem či skořicí s podtóny jemných rostlinných parfémů a mýdlo s kontrastní harmonií levandule a bahna z Mrtvého moře. Součástí kolekce je limitovaná řada sněhobílých ručníků s vytkaným znakem Nostalgia.

Helena Heinz je absolventkou ateliéru K.O.V. pražské UMPRUM od roku 2008 vytváří mýdlové oblázky coby obzvláštňující součást každodenní lidské rutiny i objekty estétovy potěchy. Tvarem jsou mýdla k tělu laskavé a měřítkem jim je dlaň člověka i citlivost jeho smyslů. Logo Soap tvoří haptický znak, slovo mýdlo v překladu do Braillova písma.

Hravé Snové prostory / Jana Voňková

Hravost je nepostradatelnou součástí kultury obecně, vede člověka ke svobodě a probouzí jeho imaginaci. Obrací nás k nám samým, často i s přítomným pocitem nostalgie. Sada drobných jednoduchých objektů, ve kterých šperkařka Jana Voňková propojuje s citem pro detail jednoduché nové tvary a folklór, různorodost materiálů či klid a pohyb, vybízí k bezprostřednímu kontaktu. Jany diplomová práce Snové prostory, z Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, dává prostor ke svobodné hře i zapomnění se v delikátních hrátkách o udržení objektů v nekonečném pohybu.

Estetika zvrhlého narativu / Tereza Rosalie Kladošová a Anna Štěpánkovová

Tam, kde vodopády tečou z úst, jednorožci cválají mezi planetami hrušek a volských ok, kde se obraz rozkládá na částice, kdykoliv se mu zachce, leží fantazijní „disko šamanský svět“ Terezy Rosalie Kladošové a Anny Štěpánkové. Pochází odtud jejich limitovaná kolekce svetrů GLLABK /Galactic Laser-Lips Attacking Bubble King/, konkrétně pletená dvojčata GLITCH a NARATIV prezentovaná v rámci pop-up NOSTALGIA. Tereza a Anna spolupracují nejen na odívání lidí inspirovaným fantazijními světy, nýbrž i interiérů a exteriérů pražských podniků a prostorů, například restaurace Eska.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Pop – up • story 7 • nostalgia •