Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Pop – up • story 6 • konečně spolu •

14. 2.-29. 3. / Koncept story / Design

Do 29.3.2017 bude v showroomu Koncept story, Řezáčovo náměstí 3, Praha 7, běžet zajímavá prodejní prezentace nových značek nazvaná • story 6 • konečně spolu •

Konečně spolu, tak zní název nového tematického pop-up ve sdíleném showroomu Koncept Story. Může to být také nadšené zvolání na svěžích začátcích, které si zaslouží pozornost, individuální přístup a styl. Designérská produkce stejně jako svatba – hlavní téma Story 6, je tvůrčí proces, jehož výsledek si dál žije svým vlastním životem. Pro oslavu úspěšného završení jakéhokoliv partnerství, a s tím i počátku další cesty, těžko zvolit příhodnější načasování. Inkubátor nové generace českých designérů a sdílený showroom Koncept Story slaví také příležitost stát se laureátem ceny nejprestižnější české designérské soutěže Czech Grand Design v kategorii Obchod roku.

Tematické provázání svátku zamilovaných s KONEČNĚ SPOLU přibližuje autorka konceptu, Eliška Lhotská: Jako designéři teď hodně navrhujeme pro snoubence, svatby, nevěsty, a tak jsme se rozhodli udělat společný pop-up se svatební tématikou. Zároveň sám název je takový vtípek na naší cestě ve sdíleném showroomu. Stejně jako v partnerském životě, někdo odchází a někdo přichází, tak i u nás v obchodě se v novém roce mění hned čtyři designéři. Hledat nové partnerství dá prostě práci, ale nám se opět podařilo sestavit skvělou partu lidí, se kterou nyní slavíme individuální i společnou nominaci v cenách Czech Grand Design.

V silně koncentrovaném tvůrčím prostoru na Řezáčově náměstí se nyní můžete setkat s produkty značek: Optiqa / Petiteé / Nastassia Aleinikava / Eliška Lhotská jewellery / penocze / DEZÉN / Kristýna Malovaná jewellery / Kristýna Plesková / Oneday / PLOVE / Kateřina Plamitzerová.

NEW WEDDING LOOK – moderní romantika a nevěsta generace Y

Design šatů, který aktualizuje pojetí romantiky, to je nová tvář Koncept story Kateřina Plamitzerová. Její oděvy vynikají extravagancí, zdůrazňují ženskost a zároveň něhu i vnitřní sílu své nositelky. Styl niterně spjatý s moderní ženou, jejím individualistickým přístupem k oděvu, a zároveň bohatý inspirační zdroj pro jedinečný okamžik v životě, jakým je svatba. Kolekce šatů zastoupená v Koncept story jde, více než Kateřiny volnější tvorba, vstříc jejich nositelné funkci.

Den v nenucené atmosféře s pocitem volnosti, mladistvosti a jedinečné elegance je představa vtělená do svatebních šatů Petry Pitelkové, autorky značky Petiteé. Samo materiálové zpracování napovídá také něco o prožívání ženy, která je obléká. Typické luxusní materiály, jako je hedvábí a krajka, se v jediném outfitu potkávají s elastickým úpletem a tylem, jež obvykle značí sportovní styl. Stereotypní uvažování nad oděvem je ovšem takové ženě stejně vzdálené jako představa obětovaní komfortu a osobitosti ve jménu trendu či svatební uniformy, známé v podobě korzetových šatů s „našlehanou“ sukní.

„New Wedding look“, realizovaný Petiteé a Eliška Lhotská jewellery na fotografiích Elišky Kyselkové, ukazuje celistvý charakter svatebního outfitu, který se dá bez váhání přiřknout nevěstě generace Y. Nevázané kombinace košilových šatů s krajkou, doplněné o tenisky na nohách, a na pleti žen individualitu akcentující šperky Elišky Lhotské – střídky chleba odlité do kovu na náhrdelníku z perel.

Pro Elišku Lhotskou coby autorku šperků nejsou zakázky snubních a zásnubních prstenů žádnou raritou v poptávce. V rámci Story 6 tematickou prezentaci šperků doplní i nová kolekce snubních prstenů designérky Kristýny Malované.

Za svatební den, avšak nikoliv mimo koncept, sahá další nováček v Koncept Story, značka plavek s originálními grafickými detaily Plove. Autorka Plove, Pavlína Miklasová, inspiruje nevěstu svou limitovanou kolekcí k neobyčejné svatební cestě u moře.

Návštěvu Koncept story na sv. Valentýna zpříjemní nejen tematické instalace za okny, nýbrž i sleva 10 % na celý sortiment. Zákazníkům se navíc nabízí speciální příležitost osobně si dohodnout spolupráci s designéry na jejich velkém dni.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Pop – up • story 6 • konečně spolu •