Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Podpořte rodný dům Alfonse Muchy v Ivančicích nákupem exkluzivní pohlednice s losem – John Mucha v Art Mozaika

30. 11.-31. 12. / Galerie Art Mozaika / Malba

Galerie Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, uvedla ve spolupráci s Fundartovka dne 30. listopadu 2021 výjimečnou charitativní akci – prodej unikátních sběratelských pohlednic kombinovaných se stíracím losem s reprodukcemi posledního díla Alfonse Muchy Tři věky. Sérii pohlednic na místě podepisoval John Mucha, vnuk Alfonse Muchy.

Pokud jste akci nestihli a chtěli byste podpořit projekt na vybudování muzea mapujícího život a tvorbu Alfonse Muchy v Ivančicích, tak tak můžete učinit nákupem originálních pohlednic se stíracím polem s řadou výher (hlavní výhrou je prohlídka Muchova sídla na Hradčanech). Pokud si objednáte sadu všech 3 pohlednic, můžete požádat e-mailem o podpis Johna Muchy na vnitřní stranu obálky sady.
 
Odkaz na nákup pohlednic najdete na:
 
Alfons Mucha, světově uznávaný malíř, fotograf a hlavně zakladatel secese se narodil na Jižní Moravě v Ivančicích. A právě v Ivančicích vznikl projekt na vybudování muzea mapující život a tvorbu tohoto jedinečného umělce. Projekt Ivančice Muchovi vznikl ve spolupráci vedení města Ivančice, vnuka Alfonse Muchy Johna a organizací Fundartovka. Tento projekt má za cíl nejen finančně podpořit realizační část stavby, ale také seznámit veřejnost s dosud méně známou tvorbou Alfonse Muchy prostřednictvím unikátních pohlednic. Výtěžek z prodeje těchto pohlednic pak město Ivančice využije právě k účelu obnovy Muchova památníku.
….
Hlavním motivem pohlednic se stíracím polem je dosud nevydaný triptych Tři věky od A. Muchy – Věk lásky, Věk rozumu a Věk moudrosti. Jedná se o nedokončený projekt Alfonse Muchy, který měl být poselstvím autora lidstvu, ale dosud byl pro veřejnost nepublikovaný. Alfons Mucha považoval lásku, rozum a moudrost za základní stavební kameny žití. Podle jeho poznámek považoval lásku a rozum za dva extrémy, které lze spojit pouze prostřednictvím moudrosti. Jednotlivé přední strany pohlednic reprezentují zmíněné motivy. Na zadní straně pohlednic je první československá známka 10haléřová, opět od autora A. Muchy, razítko s datem prvního vydání známky a stírací pole s možností zajímavých výher. Zakoupením těchto pohlednic získáte unikátní sběratelský exemplář s možností vyhrát zajímavé ceny, ale především přispějete na rekonstrukci muzea Alfonse Muchy v jeho rodných Ivančicích.
 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Podpořte rodný dům Alfonse Muchy v Ivančicích nákupem exkluzivní pohlednice s losem – John Mucha v Art Mozaika