Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

PLOVE & Optiqa summer sale – večer pro zákaznice a zákazníky

14. 8.-31. 8. / Koncept story / Design

14.8.2018 proběhl v showroomu Koncept story, Řezáčovo náměstí 3, Praha 7, prodejní večer PLOVE & Optiqa summer sale.

Optiqa je umělecký projekt Ondřeje Viceny a zaostřuje na optiku minulých dekád. Student pražské AVU si klade za cíl vytvořit komunitu lidí, která ocení kvality recyklovaných obrouček.

PLOVE:

Vytváříme unikátní plavky a sandály, které propojují produkt a experiment. Materiálové zkoumání, hravost a neotřelé technologické zpracování vedou k promyšleným výsledkům a netradičním kolekcím z plavkoviny.

PAVLÍNA MIKLASOVÁ
*1991

Založila značku PLOVE před třemi lety. Jako jedna z mála módních návrhářů se věnuje ryze autorským českým plavkám. Jejím kolekcím předchází experiment a přemýšlení nad tím, co plavky jsou a mohou být.

Designérský přístup Pavlíny se pohybuje na pomezí užitého a konceptuálního umění a zahrnuje jak produkty s komerčním potenciálem tak často i volnější objekty s přesahem do dalších oblastí. Zajímá se o inovativní a alternativní materiály a jejich použití zejména v designu oděvu.

Pavlína je absolventkou Ateliéru designu oděvu a obuvi pod vedením Liběny Rochové na pražské UMPRUM.

BARBORA VESELÁ
*1983

Designérka obuvi žijící v Praze. Studovala na prestižní London College of Fashion. Její projekt “Geology of shoes” obletěl doslova celý svět.

Pro její práci je charakteristické, že kombinuje znalost klasického obuvnického řemesla, se zvídavým a hravým přístupem.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
PLOVE & Optiqa summer sale – večer pro zákaznice a zákazníky