Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Otevření uměleckého studia spolku Prám

17.4.2015 proběhlo otevření uměleckého studia spolku Prám, Čerpadlová 4b, Praha (vlak, tram, bus Nádraží Libeň).

„Spolek Prám tvoří 12 absolventů AVU a UMPRUM aktivních v oblasti volného umění a designu. Vzhledem k unikátnímu prostoru našeho zázemí, usilujeme rozšířit okruh našich aktivit na veřejně prospěšnou a kulturní činnost i pro okruh širší veřejnosti.

Na periferní čtvrti Prahy-Vysočan, v objektu bývalé prádelny, disponujeme ateliéry, sociálním zázemím a multifunkčním sálem. Objekt je po citlivé rekonstrukci a zachovává v sobě industriální ráz místa. Budovu jsme převzali po spolku “Trafačka”, na jehož kulturní aktivity na Praze 9 chceme navázat.
Zázemí zde získal i pravidelný cyklus přednášek o vizuální kultuře – “Fresh-Eye“, který se již několikátým rokem těší bohaté návštěvnosti a stojí za nemalou pozornost.

Naším posláním je vytvořit prostor pro mezinárodní konfrontaci, tvorbu autentického umění a alternativního vzdělávání. Chceme podporovat nezávislé tvůrce a rozšiřovat povědomí o dění na kulturní scéně. Chceme budovat synergické místo, kde se lidé svobodně obohacují skrze dialog, umění a kreativitu.

Součástí našeho plánu je rezidenční program zaměřený na konfrontaci se zahraničními umělci. Rezidentům nabízíme prostorný a obyvatelný atelier. K dispozici nechybí ani sociální zázemí, kuchyň, společenských prostor, truhlářská a zámečnická dílna. Díky působení místních členů mají rezidenti možnost bohaté konfrontace. Ucházet se lze o 1 až 3 měsíční pobyt. Umělcům chceme dát posléze možnost prezentace skrze partnerskou galerii Kód, sídlící v Praze na Vinohradech. Rezidenty zveme či vybíráme na základě opencallu, jehož formulář bude brzy ke stažení na webu: http://pramstudio.cz/ „.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Otevření uměleckého studia spolku Prám