Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Otevření stálé prodejní expozice MAXIMA

17. 12. 2021 byla v zadní části Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7 – ve „Vnitroblock Alley“ slavnostně otevřena stálá prodejní expozice MAXIMA. Jedná se o jedinou prezentaci tohoto souboru v ČR a je přístupná jen na předchozí objednání.

MAXIM:
Počátky Maximovy tvorby sahají do hudby, kdy jako teenager hrál na kytaru a byl členem úspěšné kapely Posmrtné zkušenosti. Zároveň získal vzdělání na umělecké škole, kde na naučil základům grafického designu, fotografie či kaligrafie. V 24 letech jej jeho touha po objevování zavedla do Spojených států. Teprve v Los Angeles, kde se usadil a žije doposud, se v něm naplno projevila touha malovat. Jeho tvorba má silný filosofický a psychologický základ. Představuje v ní své svědectví světa, v němž žijeme, jakýsi portrét lidské rasy, který je projevem vnitřního boje za nalezení vyššího významu a řádu lidské povahy. Tvoří velkoformátové výrazně strukturální malby s prvky symbolismu a kaligrafie. Jeho proces malby je zároveň intuitivní, kdy on sám splývá s plátnem v přítomném okamžiku a stává se tak portálem svého podvědomí. Má za sebou již řadu samostatných i skupinových výstav po celých Spojených státech.

UPOZORNĚNÍ: Pro konkrétní časy otevírací doby se prosím informujte u MAXIMA:
info (zavináč) maximdtla.com
Instagram: @maximdtla


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Otevření stálé prodejní expozice MAXIMA