Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Otevření showroomu Koncept story + • story 1 • sklo

23. 10.-22. 1. / Koncept story / Design

23.10.2015 proběhlo slavnostní otevření nového showroomu Koncept story, Řezáčovo náměstí 3, Praha 7.

Showroom s názvem KONCEPT STORY představí práci devíti tvůrců a jeho ambice jsou stát se jakýmsi inkubátorem, líhní nové generace českých designérů, kteří mají potenciál dlouhodobého úspěšného růstu. Jedinečný projekt je poprvé představen během Designbloku 2015.

Na Řezáčově náměstí se od října budete moci potkat se šperkařkou Eliškou Lhotskou, Karin Říhovou neboli značkou Shoedaism, Ondřejem Vicenou a jeho projektem Optiqa, Petrou Pitelkovou tvořící pod módním labelem Petiteé, designérkou Kristýnou Malovanou ze studia MORPHE, šperkařkou Nastassiou Aleinikavou, Terezou Severýnovou ze studia najs., šperkařkami Markétou Šumovou a Adélou Weisenbergerovou prezentujícími se jako duo lessmore a designérkami interiérových doplňků Durch Duo Danou Elsterovou a Anežkou Podzemskou.

KONCEPT STORY přivítá jednou za tři měsíce zajímavé hosty, kteří budou prezentovat svou tvorbu pod názvem “story”. V rámci DESIGNBLOKU proběhne „Story 1“ a bude věnovaná oboru sklo, skleněné objekty představí čerstvá absolventka Kateřina Handlová a užitou tvorbu renomovaný umělec Zdeněk Lhotský. Můžete je zde zhlédnout do 22.1.2016.

Kateřina Handlová
Čerstvá absolventka pražské UMPRUM pracuje se sklem v kombinaci s nečekanými materiály, například kůží nebo latexem. Její práce vzbudily pozitivní reakce u laické veřejnosti i odborníků, kteří mladé designérce předpovídají velkou budoucnost.

Zdeněk Lhotský
Světově proslulý sklář, výtvarník a designér, jeden ze zakládajcích členů umělecké skupiny Tvrdohlaví,
zakladatel renomovaného studia specializujícího se na skleněnou plastiku v Pelechově. Zdeněk Lhotský je také autorem patentované technologie barveného skla externím způsobem nazvanou vitrucell.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Otevření showroomu Koncept story + • story 1 • sklo