Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Ostatní díla a instalace v DEPO 2015 Plzeň a Instalace Kinocirkusu (již skončila)

17. 7.-31. 12. / Depo 2015 Plzeň / Instalace

V tomto albu najdete jednak ukázky ostatních děl v prostoru DEPO 2015 Plzeň (většina zde bude vystavena do 31.12.2015) a pak také ukázky z originální interaktivní audiovizuální instalace Continuum z dílny v Praze sídlícího mezinárodního VJského spolku KinocirKus (ta však skončila 31.7.2015).

Mezi díly která najdete ve veřejných prostorech DEPO 2015 (uvnitř i venku) jsou díla uměleckého sdružení JJL BOCH nebo sochaře Benedikta Tolara.

Instalace Continuum VJského spolku KinocirKus rozvíjela původní koncept díla Relief Kristýny Balaban.

Zamyšlení nad stavem našeho stále se zmenšujícího životního prostředí je tady transformováno, posunuto k hloubání o prostředích mimo naší modrozelenou planetu, a k možným důsledkům jejich dosažení.

Instalace využívá kontrastu mezi použitým materiálem (studeným, neživým a nekonečně se opakujícím) a krajinou (živá, organická a jedinečná), kterou tento materiál po vdechnutí tvaru představuje. Každý návštěvník může prozkoumat svůj vlastní lidský otisk, který zanechává na povrchu Marsu a současně prozkoumat vztah, který lidstvo chová ke svému okolí, jak v přítomném okamžiku, tak ve vzdálené budoucnosti.

Instalace byla doprovodným programem k výstavě Ryoji Ikeda – test pattern [n°7], která se do 11.8.2015 koná v rámci projektu JAPAN FEST 2015 Plzeň v Black Boxu Nové Scény Plzeň.

Autoři: KinocirKus: Kristýna Balaban (návrh, realizace), Adam Široký a Nicola Pavone (programování, video-mapping, realizace), Kryštof Koenigsmark (zvuk, realizace) a další.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Ostatní díla a instalace v DEPO 2015 Plzeň a Instalace Kinocirkusu (již skončila)