Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Oslava 10 let pořadu Artmix České Televize

1.2.2017 se v kavárně NoD, Dlouhá 33, Praha 1 (první patro), konal slavnostní večer u příležitosti 10 let pořadu Artmix  České Televize.

K výročí půjde na ČT Art v sobotu 4.2.2017 večer speciální vydání pořadu Artmix.

Projděte si s námi českou výtvarnou scénu posledních deseti let! Ve speciálním vydání k desátým narozeninám Artmixu se vrátíme k uměleckým legendám i začínajícím talentům, které jsme natočili, připomeneme si výstavy doma i v zahraničí, počátky i konce galerií, úspěchy i obavy umělců všech generací včetně jejich současné tvorby.

Každý měsíc vás provázíme aktuálním uměním v magazínu Artmix. 100 dílů, které jsme natočili, nám poskytlo bohatý archivní materiál, z něhož jsme sestavili speciální vydání, v němž vám chceme nabídnout 90 minut, v nichž se prolne minulost a současnost.

Začátek je trochu nostalgický, ale na legendy naší výtvarné scény se zapomenout prostě nedá. Výstavy, které jste nestihli vidět na vlastní oči, jste navštívili s námi. Připomeneme vám ty domácí i zahraniční. Jak to vypadá dnes s mladými talenty, které jsme objevili? Byli jsme při tom, jsme a budeme – vzpomenete si ještě, jak začínala Trafačka, Dox, které galerie vznikly a které naopak zmizely? Mapovali jsme všechny generace umělců, sledovali jejich úspěchy, uznání i obavy. Zeptáme se, co zajímavého je potkalo během těch deseti let. A protože s úsměvem jde všechno líp, tak si to na konci pořadu ještě připomeneme s Vendulou Chalánkovou.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10123096165-artmix/216562229000010-10-let-s-artmixem/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Oslava 10 let pořadu Artmix České Televize