Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Opening nového designového ONES Concept store

20. 10. 2022 proběhl slavnostní opening nového designového ONES Concept store na adrese Újezd 1, Praha 1.

Shoppable apartment na pražském Újezdu představuje novou sezonu ve stylu ložnice a zároveň novou sestavu značek, včetně espresso baru The Miners a pop-upů Buffet Clothing a Budu.

Po prvních 5 měsících, kdy byl interiér designového concept storu Ones koncipován do stylu obývacího pokoje, se styling proměnil na ložnici. Prostor je laděn do bílých, béžových a modrých tónů a spolu s ním se částečně změnila skladba značek. Nově jsou také součástí samostatných pop-upových prostor značky Buffet Clothing, slovenský módní label, a český nábytek Budu. O vybavení espresso baru The Miners se postaral projekt minimalistického vybavení pro obchody a kavárny JISKRA design a nový brand NovaVita, který je aktuálním držitelem ceny Designbloku za svůj projekt recyklovaných materiálů.

Stále jde o jedinečný mix lokálního designu, zahraničních úlovků z cest i vintage unikátů. Vedle sebe se tu objevují velká jména typu JAVORINA či Crafting Plastics! studio, úspěšní designéři jako DECHEM či janskydundera, ale také menší značky Oraculum nebo BOVA a další. V ložnici najdete i povlečení Marieli či hedvábné spodní prádlo Objet Petit A.

Kurátorský výběr tvůrců řídí Elena Janota s Michaelou Juřenčákovou, které stojí za celým projektem. Obě se podpoře lokálních designérů věnují prakticky celou svou profesní kariéru. Elena je zakladatelkou LEMARKETU, moderního tržiště poctivých značek, marketingové agentury pomáhající malým značkám LEMARKET studio i půjčovny dekorací a nábytku Oslavář. Michaela několik let působila jako projektová manažerka v rámci Designbloku. „Vytvoření vlastního prostoru je logickým krokem pro nás obě. Nechtěly jsme ale otevřít ´jen´ další designový obchod, proto jsme zvolily koncept shoppable apartmentu, díky kterému si návštěvníci mohou lépe představit, jak jednotlivé kousky fungují dohromady,” vysvětluje Michaela Juřenčáková.

Chtěly jsme vytvořit prostor, který není sterilní galerií, ale místem, kde to žije kreativitou a inspirací. Proto zde pořádáme nejrůznější workshopy, setkání s designéry a další eventy. Prostor je také možné si pronajmout např. pro tiskovku či představení nové kolekce,” doplňuje Elena Janota.

Název Ones odkazuje ke společenství projektů a značek, které dohromady utváří jeden celek – Ones concept, i k adrese Újezd 1. Prostor se skládá ze tří pomyslných částí: Shoppable apartmentu, který vytváří dojem zabydleného interiéru, koncipovaného tak, že k prodeji je zde absolutně vše, co vidíte (od svítidel přes knihovnu až po pokojové rostliny). Espresso baru The Miners. Pop-upového prostoru, který se vždy na pár měsíců stává domovem jednoho vybraného tvůrce (v nové sezoně jde o Buffet Clothing a Budu). Kompletní seznam jmen je uveden na webu Ones concept.

KONTAKT

www.onesconcept.cz

www.instagram.com/onesconcept/

www.facebook.com/onesconceptFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Opening nového designového ONES Concept store