Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Opening Heart Space by Julia Chochola

10. 6.-31. 8. / Heart Space / Malba

V srdci pražských Holešovic vznikl nový multikulturní prostor Heart Space, Přístavní 5, Praha 7. 10.6.2015 jej otevřela malířka a tatérka Julia Chochola.

„V Heart Space se dají čekat čtyři druhy zážitků: umění, jídlo, víno a hudba. Chci propojovat klasickou vernisáž s hudbou a gastronomií. Každá akce tak bude pop-up, ve kterém se potkají umělci z různých oborů a návštěvníkovi tak zprostředkují naprosto specifický zážitek.,“ popisuje Julia Chochola. „V plánu jsou dále různé degustace nebo release party hudebních klipů.“ dodává. Během první akce malířka představí nový set velkých pláten z roku 2015, která doplní pár menších maleb na dřevěném masivu. Už několik let se věnuje hlavně abstraktní malbě větších formátů: „Snažím se zachytit úplně nejhlubší základní emoce. Jakékoliv. Je mi jedno, jestli pozitivní nebo negativní. Chci, aby se lidi podívali na můj obraz a něco se v nich pohnulo. Pokud se mi to podaří, jsem spokojená. Zároveň je to možná trochu nedosažitelný cíl, takový můj Mount Everest, dostat se jednou až úplně ‚na kost‘.“ Malba umělkyni dovedla až k tetování, na kterém si podle vlastních slov chtěla vyzkoušet, jak její tvorba vypadá v pohybu.

„Další nejbližší akce po středeční otvíračce (10.6.) je sousedský den / street party pro Holešovice v sobotu 13.6. Je to první holešovická Sousedská slavnost a mám velkou radost, že se jí Heart Space zúčastní. A pak chci i dál propojovat klasickou vernisáž s hudbou, dobrým jídlem a super pitím. Ne vždycky všechno dohromady, bude se to různě kombinovat podle umění, které se zrovna ukazuje. Plánuji i degustace vína, které miluju nebo release party hudebních klipů“.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Opening Heart Space by Julia Chochola