Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Módní přehlídka SHOW ! – Ateliéru módní tvorby Pavla Ivančice na UMPRUM

V úterý 9.6.2015 mohli návštěvníci na Novoměstské radnici možnost se seznámit s generační výpovědí studentů na téma transformace. Na přehlídce se představili nejmladší i končící studenti Ateliéru módní tvorby Pavla Ivančice na UMPRUM, kteří se pokoušeli zachytit vnímání své generace, která již vyrostla na sociálních sítích, zajímá se o životní styl a móda pro ně znamená seberealizaci, vyjádření vlastní identity.

Renata Dračková, Filip Hieke, Vendula Niklová, Kristína Dúhová, Michaela Šabatová, Jan Grabowski, Mikuláš Brukner, Karolína Liberová, Antonina Zablotska, Kristýna Nováková a Filip Jakab předvedli na čtyřicetšest modelů, které vytvořili pro první samostatnou přehlídku, která na sebe vzala podobu módní performance.

O hudební zážitek se postaral Dj-V! VITEZS LOVE za doprovodu performerky a harfistky Kateřiny Zochové.

Pracovní názvy kolekcí studentů jsou například Pyžamový den, Ready to Wendy, Homeless Chic a Napůl žerdi.

Mladí návrháři se snaží přijít na nové formy materiálů, nacházet neobvyklé způsoby nošení oděvu. V sou-časné módě se mladí lidé vrací k originalitě a odvracejí se od masové produkce. Důležitou roli pro ně hraje lokální původ, individualita a to, že znají svého designéra. Kolekce jsou velmi individuální a snaží se konkurovat mladým tvůrcům na světové úrovni.

Catering připravili designéři Daniel Gonzales a Kristýna Nováková z Foodmasters3000, kteří připravili módní menu přesně na míru přehlídky.

Grafický design Marek Šilpoch
Choreografie Oldřiška Křížová

Zvláštní poděkování pan Albert Kubišta / Novoměstská radniceFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Módní přehlídka SHOW ! – Ateliéru módní tvorby Pavla Ivančice na UMPRUM