Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Milena Oda: křest knihy – divadelní hry Pěkné vyhlídky – a scénické čtení

9.12.2015 proběhl v podpalubí (A)VOID Floating Gallery na náplavce u Výtoně / Železničního mostu, Praha 2, slavnostní křest knihy – divadelní hry Mileny Ody: „Pěkné vyhlídky/Mehr als Meer“ vydané v Bohemian Paradise Press, Berlín 2015, v překladu autorky.

V rámci křtu proběhlo scénické čtení s Milenou Odou a Michailem Bukovjanem, hudebně doprovodil Miki Discjockey, v prostorách podpalubí se také uskutečnila jednodenní výstava fotografií Tomáše Pauluse, který je v knize zastoupen svými fotkami „Vraky, Lodě a Moře“.

Křest uvedl Martin Fryč.

Autorka hru napsala původně v německém jazyce. Hra byla v roce 2006 nominovaná na Cenu Alfreda Radoka, vyšla ve Větrných Mlýnech. V roce 2009 byla Milena Oda s hrou pozvána do egyptské Alexandrie na divadelní festival Creative Forum for Independent Theatre Groups v Bibliotheka Alexandrina. Hra tam vyšla vyšla v arabském překladu.
V roce 2014 byla hra přeložena do angličtiny a představena v New Yorku na divadelním festivalu Chain Theater Festival. Milena divadelní hru zrežírovala (pod režisérským jménem známa jako Milena Oda Láska) a natočila 2014 s Bohemian Paradise Productions v New Yorku film „See the Sea“.
www.BohemianParadiseProductions.com

www.bohemianparadisepress.com

Více o autorce: www.MilenaOda.com
Více o fotografovi Tomáš Paulus: http://vintage-photography.eu/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Milena Oda: křest knihy – divadelní hry Pěkné vyhlídky – a scénické čtení