Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Mezinárodní výstava holotropního umění (H.R.Giger, Otto Placht, Zdeněk Hajný, atd…)

28. 9.-8. 10. / Vila Pellé / Malba

Pouze do 8.10.2017 bude ve Vile Pellé, Pelléova 10, Praha 6, přístupná velmi zajímavá, rozsáhlá a znepokojivě krásná Mezinárodní výstava holotropního umění. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.  Také do 8.10.2017 běží druhá část výstavy v Písecké bráně.

Holotropní umění jako vyjádření vnitřního procesu a transformace – to je název jednoho z témat letošní Mezinárodní transpersonální konference ITC Prague 2017. Součástí programu konference je tak i souhrnná výstava holotropního umění s představiteli světové, ale i české scény.

Martina Hoffmannová, jedna z hlavních mluvčích konference, představí svou tvorbu spolu s díly svého zesnulého manžela Roberta Venosy. Představena budou také díla H. R. Gigera, držitele Oskara za výtvarné zpracování filmu Vetřelec. Poprvé pak budou mít návštěvníci možnost vidět výtvarná díla Stanislava Grofa, ilustrující perinatální, prenatální i transpersonální zážitky.

Vedle mezinárodní scény se představují opět také čeští umělci – výtvarníci, zpěváci, hudebníci či spisovatelé, v čele s Ottou Plachtem, Zdeňkem Hajným, V. E. Sargou a dalšími.

Vystavená díla, ovlivněná holotropními stavy vědomí, ilustrují rozšířenou kartografii lidské psyché a přidávají k tomu vysokou uměleckou hodnotu, zejména díky propracovanému řemeslu. A tak při jejich prohlídce máme možnost uvidět ještě větší hloubku umělcovy psyché.

Vystavena jsou díla těchto umělců:

Hans Ruedi Giger, Martina Hoffmann, Robert Venosa, Stanislav Grof, Brigitte Grof, Zdeněk Hajný, Otto Placht, Miloš Aitosh, Pavla Nováková, Lenka Jirková, Viktor Emanuel Sarga, Šimon Starý, Lucie Straková, Martina Lupe Švarcová, Jaroslava Votrubová, Jana Vysoudilová, Jitka Badoučková, Karolina Beyond a Tomáš Prokopič.

https://www.holotropicart.org/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Mezinárodní výstava holotropního umění (H.R.Giger, Otto Placht, Zdeněk Hajný, atd…)