Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Martin Krajc – Křest knihy a vernisáž výstavy Pictures In My Head

10. 12.-20. 12. / European arts / Křest knihy

Jenom do 20.12.2019 bude v Galerii a aukční síni European Arts, Senovážné náměstí 8, Praha 1, pro vážné zájemce přístupná velmi zajímavá a hustá výstava k nové knize známého malíře Martina Krajce – Pictures In My Head.  Otevřeno Pondělí až Pátek 10:00 – 18:00 hodin.  

Kniha vznikla ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií, kde se ve dnech 13.4. – 9.6.2019 konala velká autorova výstava pod tímto názvem.

Martin Krajc (nar. 30. 4. 1984 v Praze)

V roce 2009 ukončil pražskou Akademii výtvarných umění, na které studoval u Michala Rittsteina, se ještě během studia stal spoluzakladatelem úspěšné generační skupiny OBR. Jeho práce se vyznačuje důrazem na lidskou postavu, zastupující mu hlavní výrazový prostředek. Pojímal ji v širokém rozpětí od inspirací klasiky španělského barokního malířství po fotografie ze současných módních časopisů. Uvolněný rukopis, plný emotivních zvratů, vytváří z obrazu tok plynoucích zážitků, obracejících se k proměnlivým jevům současného světa i vyjevujících rysy tesknoty a uplývání času. Krajcova tvorba přitahuje dynamickým napětím, vycházejícím z prchavých smyslových zkušeností, i ze soustavného vymezování se vůči každodenní přítomnosti.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Martin Krajc – Křest knihy a vernisáž výstavy Pictures In My Head