Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

LUSTR 5 »» nejzábavnější festival ilustrace

Do 10.10.2018 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, přístupná zajímavý, krásný a velmi rozsáhlý festival ilustrace LUSTR 5. Otevřeno denně 9:00 – 21:00.

Festival LUSTR je největší přehlídka současné autorské ilustrace a největší setkání ilustrátorů u nás.
Pravidelně prezentuje to nejlepší a nejčerstvější ze současné české a slovenské ilustrace a své místo na něm mají i zahraniční tvůrci.

Kromě přehlídky toho nejlepšího ze současné ilustrace festival nabídne sérii workshopů, přednášek, koncertů projekcí, chybět nebude ani divácká soutěž o nejoblíbenějšího ilustrátora.

LUSTR nejsou jenom obrázky na zdi, ale rozmanité instalace více než 40 vybraných autorů. Na vernisáži se seznámíte s autory a poznáte tváře a ruce, které jindy v ústraní kreslí.

Tvůrcem letošního vizuálu festivalu je ilustrátor Michal Bačák, který jako ústřední bod kresby zvolil městskou zeď, bezejmennou zídku, jejíž otvorem vstupujeme do světa na druhé straně.

„Ilustrátoři jsou většinou nenápadní obyvatelé města. Když ale projdou zdí, symbolickou hranicí do své mysli, stávají se moderátory fantastického světa, jeho příběhů a tím i jeho hrdiny.Stejně tak mohou návštěvníci Lustru projít zdí Hybernské 4 a nahlédnout do ilustrátorského zásvětí“, říká Michal. A dodává, že nejzásadnější hrdinové města jsou pro něj uklízecí čety křižující ulice a náměstí.

Festival LUSTR představí na 50 ilustrátorů z české a slovenské scény a zahraniční hvězdy. Ze zahraničních ilustrátorů se na LUSTR přijedou představit Ori Toor ( Tel Aviv), Miguel Ángel Camprubí López (Madrid), Beatriz Ramos a Judy Mam s projektem DADA.NYC (New York), PATRYCJA PODKOŚCIELNY (Gdaňsk). Ti se jednak podělí o své znalosti na přednáškách a limitovaný masterclasses, ale také předvedou svou tvorbu klasickou výstavou. Nenechte si ujít možnost pobavit se s nimi osobně.

Sledujte program na webu akce: www.lustrfestival.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
LUSTR 5 »» nejzábavnější festival ilustrace