Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Léna Brauner a Earman ve Freshlabels

28. 5.-28. 5. / Freshlabels / Kresba

28.5.2015 uvedl Freshlabels Store, Panská 9, Praha 1, limitovanou edici bot od malířky Léna Brauner a tatéra Earmana z Inkoust Tattoo.

„Připravili jsme pro vás ve spolupráci se značkou TOMS speciální jarní akci.

Umělci pro tuhle akci vyrobili šest originálních designů a těšit se můžete i na live art session. Přímo na místě vaše nové Tomsky pokreslí umělci podle vašeho přání.
A kromě samotného kreslení na boty na vás bude čekat i malé občerstvení.

Ke každému páru dostanete taky originální batůžek nebo shopper. A za každou prodanou botu TOMS daruje druhý pár dítěti v rozvojové zemi, jak je tomu zvykem v rámci modelu One for One.“

Malířka snových naivních světů, Léna Brauner se posouvá do sinalejších barev, z obrazů postupně „odcházejí“ zvířátka a přicházejí figury.

Snové postavy, osoby potkané náhodou na ulici či „portréty“ Léniných známých se rozpouští v stinných barvách, nově se také objevuje velmi osobitá vize vesmíru. Léna odhaluje prostor vlastní imaginace na pomezí Hubbleova teleskopu, průletu hvězdokupou ve verzi 2014 a čímsi, co by mohlo být odleskem vzniku planety Země – stav, kdy magma poprvé narazilo na vodu. Autorka navíc rozvíjela tento prostor i v rámci live painting show při vernisáži 25.9.2014 v Café Neustadt, se kterou slavila enormní úspěch v průběhu léta co by součást programu v rámci putovního Bohemia Jazz Festu. Tato ojedinělá technologie, která byla vyvinuta spřáteleným A/V studiem Lunchmeat dává divákovi možnost nahlédnout autorce doslova „pod ruce.“ Na projekci vidíme, jak Léna přemýšlí o osudech jednotlivých postaviček, o barvách a jejich smyslu a zároveň vidíme i materiály, které Léna používá v tvorbě.

Klasické techniky jako je akryl či inkoust kombinuje s různými surovinami – moukou, solí, kávou. Jako by Léna doslova „vařila“ svět, ve kterém by možná chtěla žít nebo v něm dost možná žije.

Zdroj: goout.cz

www.facebook.com/braunerlena

Earman je jedním z nejlepších tatérů studia Inkoust

http://www.inkoust.me/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Léna Brauner a Earman ve Freshlabels